Letošní fotbalovou sezónu zakončili hráči Meteoru posledním mistrovským zápasem v Úvalech. Jejich soupeřem byl místní SK, jenž už také mohl k zápasu nastoupit s klidnou hlavou zachráněného mužstva. Pražané byli po celý zápas fotbalovější, jenže jejich slabinou, tak jako tomu bylo téměř v každém jarním utkání, bylo proměňování šancí. Ta první se zrodila, už ve 12. minutě kdy po dlouhém pasu Hanka nevyužili svoje příležitosti ke skórování Běhounek a následně, ani Hrdina. Domácí měli svoji hru založenou na urputné obraně a některé jejich zákroky zejména v prvním poločase volaly po udělení žluté karty. Před branku hostí se dostávali jen sporadicky a to hlavně díky nákopům do vápna, které však s přehledem likvidovala defenziva Meteoru. Výjimkou, která potvrzuje pravidlo byla 17. minuta kdy středová řada hostů nechala neuvěřitelný prostor domácímu Francovi, jehož povedená střela z cca 25 metrů skončila za zády bezmocného brankáře Lehkého. 1 : 0. Situace na hřišti se nezměnila ani v následujících minutách. Hosté ve své aktivitě nepolevovali, ale odměna v podobě vyrovnávací branky stále nepřicházela. Šancí k tomu bylo dostatek. Ve 23. minutě své příležitosti po obléhání domácí branky promarnili Minárčik a následně Hrdina. Podobně dopadla tato dvojice i o pár minut později, jen v obráceném pořadí. Až 31. minuta přinesla zasloužené vyrovnání. Po střele Hrdiny z cca 20 metrů a za přispění domácího gólmana skončil konečně míč v brance domácích. 1 : 1. Zbytek prvního poločasu se už odehrával především v prostoru od vápna k vápnu. Trochu vzruchu přinesla až 43. minuta, ale Moudrý nakopnutý míč do šestnáctky hostí netrefil hlavou, jak by chtěl.

Druhý poločas byl na brankové příležitosti ještě chudší. Ty největší promarnili domácí Štěpánek v 59. a hostující Běhounek v 65. minutě. I když byla snaha hráčů Meteoru o vstřelení vítězné branky větší než u domácího týmu, rozhodující branka nepadla a tak po nerozhodném výsledku došlo na penaltový rozstřel, v kterém byli úspěšnější domácí hráči.

Ač byl zápas v Úvalech ten poslední soutěžní, tak si hráči Meteoru ještě jeden zápas zahrají. V úterý 20. června v 17 hodin na svém hřišti v Libni totiž přivítají ligovou Mladou Boleslav. Věřme, že pro domácí tým bude tento zápas určitou odměnou a že hráči v sobě ještě najdou dostatek sil před blížící se zaslouženou letní dovolenou.

SK Úvaly – FK Meteor Praha VIII  1 : 1(1 : 1), p.k. 4 : 3.

Branky: 17. Franc – 31. Hrdina

ŽK: 2 – 1

Rozhodčí: Babka – Průcha, Navrátilová

Delegát: Peteřík

FK Meteor Praha VIII:

Lehký – Jiřík(70. Vaněk), Janků, Daňhel, Janíček – Běhounek, Hanek(62: Holeček), Minárčik, Dvořák(86. Dvořák) – Hrdina(75. Fíček), Ezeala/Eric. Trenér: Bobek L.

ps