Jedenáct obdržených branek je hodně, ale

je třeba si uvědomit, že Mladá Boleslav v nedávno skončeném ligovém ročníku skončila na 4. místě hned za Slavii, Plzní a Spartou, což ji přineslo účast v Evropském poháru.

Zatímco domácí divizní fotbalisté ještě o víkendu hráli svůj poslední mistrák a na zaslouženou dovolenou se teprve chystají, jejich soupeř už nabírá síly a piluje herní dovednosti před svým prvním pohárovým zápasem a novým fotbalovým ročníkem 2017/2018.

Mladoboleslavští fotbalisté nenechali nic náhodě a v sestavě s Markem Matějovským, Přikrylem, Chramostou, Pauschekem, Radou a dalšími zkušenými hráči svým hostitelům nastříleli v prvním poločase sedm branek. Do druhého poločasu poslal trenér Uhrin téměř zcela jinou jedenáctku. Kvalitativní rozdíl mezi oběma mužstvy byl i nadále patrný. Jen branek už tolik nepadlo. Je potěšitelné že se o to zasloužili i domácí hráči, kteří se ač unaveni zbavili ostychu, zlepšili svoji obranou činnost a nedělali tolik chyb jako v prvním poločase. Každopádně to byla pro mladé fotbalisty Meteoru, ale i početnou diváckou kulisu z řad mládeže velká zkušenost a škola, která jim může být užitečná v dalším sportovním růstu.

FK Meteor Praha VIII – FK Mladá Boleslav 0 : 11 (0 : 7)