Po dvou vysokých porážkách v přípravných zápasech se fotbalisté Meteoru utkali v netradičním termínu(sobota) na svém hřišti v rámci 1. kola MOL Cupu s druholigovou Vlašimí. Vzhledem k tomu, že profesionální soutěže zahajují už příští týden, byl pro ně tento pohárový zápas i jako generálka na nový soutěžní ročník. V jiné situaci se v současné době nachází domácí tým, jehož věkový průměr po odchodu čtyř hráčů, kteří v minulé sezóně pravidelně nastupovali v základní sestavě je na divizní mužstvo hodně nízký(21 let), a který ještě neabsolvoval ani polovinu přípravného období.

I když bylo mužstvo Vlašimi bezpochyby fotbalovější, domácí jim svoji bojovností a houževnatostí dlouho kladli odpor. Počet příležitosti ke vstřelení branky měly v prvním poločase obě mužstva přibližně stejný. První dvě ale měli hned v úvodu zápasu hosté. Nejprve Toman vychytal Hadaščoka aby po chvíli Janků zabránil ve skórování Fotrovi. Vše nasvědčovalo tomu, že nebude dlouho trvat kdy padne první branka. Na domácích bylo sympatické, že se po těchto dvou úvodních šancích soupeře nepoložili a naopak se sami pokoušeli dostat na dostřel branky hostí. A tak se stalo co jen málo kdo očekával. V 10. minutě uvolnil Eric přesnou přihrávkou Hrdinu, který po pravé straně utekl svému strážci a technickou střelou nedal brankáři hostí šanci. 1 : 0. Domácí se ale z vedení neradovali dlouho. Ve 21. minutě se po Jandově centru podařilo Fotrem skóre srovnat. 1 : 1.       Kdo ale očekával, rychlý výsledkový obrat, ten se mýlil. Další příležitosti obou týmů v prvním poločase zůstaly nevyužity. Ty z kopaček hostí buď zlikvidoval brankář Toman nebo skončily mimo jeho branku. Blízko ke skórování byli i domácí, ale hlavička Kamlacha ve 35. a také střela Patrika Janků ve 45. minutě skončily jen na brankové konstrukci. Do kabin se tedy šlo za nerozhodnutého stavu 1 : 1.

Druhý poločas začal ve stejném duchu jako končil ten první. Domácí sice svému silnému soupeři dokázali vzdorovat téměř 70. minut. ale bylo patrno, že jim postupně docházejí síly. Zejména pak při někdy až živelné snaze ohrozit branku favorita se hráči nestačili při rychlých protiútocích vracet, čehož zkušený soupeř dovedl využít na maximum a třemi hodně podobnými akcemi v 66., 78. a 89. minutě rozhodl o svém vítězství 1 : 4.

I přes „vysokou“ porážku si všichni hráči Meteoru zaslouží za svůj bojovný a houževnatý výkon proti velkému favoritu uznání.

FK Meteor Praha VIII – FC Vlašim 1 : 4(1 : 1)

Branky: 10. Hrdina – 21. a 78. Fotr, 66. a 89. Hadaščok

ŽK: 1 – 3

Rozhodčí: Ginzel O. – Poživil J., Kříž J.

sestava FK Meteor Praha VIII

Toman – Jiřík(75.Junek), Janků, Frantl, Janíček– Kamlach, Holeček, Dvořák(90.Novák), Vaněk(73.Hanek) – Hrdina, Eric. Trenér: L. Bobek.

ps