Zápas odmakali, vydali se ze všech sil. Protože ale nedotlačili míč do sítě, připsala si rezerva Meteoru další prohraný zápas v přeboru. Tentokrát se Žižkovem B 0:1. Navíc o porážce rozhodl vlastní gól. „Na konci jsme hráli na tři útočníky a na poslední roh šel i brankář, ale nevyšlo to,“ litoval porážky trenér rezervy z Libně Jan Vávra.

Jeho tým neodehrál špatnou partii, jenže se počítají body a těch má Meteor B na kontě jen sedm. „Naše zápasy jsou o prvním gólu. Jakmile ho dostaneme, tak nemáme sílu utkání otočit. Pro kluky je to škola. Oni ještě v mnohém hrají ten svůj dorostenecký fotbal. Někdy se s balonem moc mazlí, jet tam víc dotyků, než by bylo třeba,“ vysledoval problém kouč.

Polovinu duelů na podzim prohrál jeho tým právě o gól. „Doplácíme na nezkušenost a taky na to, že třeba nedáme šanci a z protiútoku inkasujeme. To se nám stalo třeba na Motorletu,“ zavzpomínal Vávra.

S přístupem týmu je ale spokojený. „Bylo pár zápasů, kdy jsem měl výhrady. Ale třeba teď proti Žižkovu B se mi výkon líbil. Tenhle tým má perspektivu. Na tabulku se nám dobře nekouká, ale kluci jdou nahoru. Když se ohlédnu za podzimem, vidím zlepšení,“ povzbuzuje mužstvo trenér.

Ten je zároveň asistentem trenéra Pletichy v divizním áčku libeňského klubu. Hráči tak mají o motivaci postaráno. „Samozřejmě všechny zápasy rozebíráme a výkony kluků hodnotíme. Určitě mají šanci si o áčko svými výkony říct. Bojují o něj. Za výkon proti Žižkovu B je musím pochválit a poděkovat jim,“ dodal Vávra.

René Machálek