I když první polovina většiny fotbalových soutěží sezóny 2017/2018 včetně těch dospělých, již skončila v předchozím týdnu, dorostenecká mužstva svá poslední kola dohrávala ještě o tomto víkendu.

Na základě dosažených výsledků jednotlivých týmů lze konstatovat, že ve velké sportovní konkurenci, která ve fotbalovém prostředí panuje, si naše zejména mládežnická družstva vůbec nevedou špatně. Naopak, za očekáváním tentokrát zůstává tým dospělých.

Pozitiva, ale i negativa vyplývající z dosažených podzimních výsledků a předvedených výkonů, si nyní jistě vedení sportovního úseku spolu s jednotlivými trenéry pečlivě vyhodnotí, a společně přijmou taková opatření, která povedou pokud možno k ještě větší spokojenosti.

Můj pohled na to jak to dopadlo na podzim:

- muži – současné 13. místo neodpovídá možnostem týmu.

- U19 – v tabulce skupiny A jsou na pěkném 3. místě, které by v současné době znamenalo baráž o postup do ČLD. Při současné jednobodové ztrátě na první Slavii B mrzí zejména porážka s Vyšehradem.

- U18 – v nově otevřené divizní soutěži si vede rovněž velmi dobře. Po podzimní části figuruje na druhém místě a ztrácí na vedoucí Kolín(U19) pouhý bod.

- U17 – se po polovině soutěže nacházejí na 8. místě, ale je zde velký předpoklad na jak herní, tak i výsledkové zlepšení.

- U16 – i toto mužstvo patří ve své skupině k těm lepším. Současná třetí dělená pozice a pouze jednobodový deficit na prvního jsou velmi nadějným vysvědčením před jarní částí.

- U15 – kategorie starších žáků(U15 a U14) to má asi nejtěžší. Česká liga má jen jednu skupinu, ve které jsou opravdu ta nejkvalitnější mužstva. I když se trenérům podařilo tento ročník oproti minulosti hodně pozvednout, je pořád vidět, že je co dohánět. Bylo by velkým úspěchem, kdyby se na konci sezóny tato kategorie(SŽ), vyhnula baráži o setrvání v nejvyšší žákovské soutěži.

- U14 – i toto mužstvo čeká hodně práce. Budou to totiž právě oni, kdo bude případnou baráž hrát. Jejich dosavadní výsledky prozatím stačí „jen“ na průběžné 13. místo ve své kategorii.

- U13 – si v České lize MŽ prozatím vedou velmi slušně. Jejich nadějné výkony a současné čtvrté místo by nemuselo být konečným limitem.

- U12 – se nacházejí ještě o dva stupínky výše než jejich starší kolegové a na jaře se určitě budou snažit své postavení ještě vylepšit.

- U13/B – B mužstvo MŽ je na špici i v Pražském přeboru. O první místo se v polovině soutěže  dělí s týmem Slavie.

- U12/B – ani tento tým, který se v současné době nachází na 6. místě, neodvádí špatnou práci.

Postavení v tabulkách u přípravkových kategorií by nemělo být tím hlavním faktorem při výchově mladých fotbalistů. Nicméně každý sportovec chce vyhrávat a tak se nelze divit, že i oni si své výsledky hlídají a touží být mezi nejlepšími.

Proto nelze nezmínit, že po polovině soutěže drží naše U11 v zápasech na dvě hřiště třetí místo a její druhý tým v utkáních na jedno hřiště dokonce místo druhé. Podobně si vede i družstvo U10, které v zápasech na dvou hřištích drží prozatím čtvrtou pozici a v utkáních na jednom hřišti dokonce ještě neztratili ani bod. Pochvalu nejen za výsledky zaslouží i obě družstva mladší přípravky. U9 zatím rovněž ještě nepoznaly porážku a statečně si počíná i jejich mladší partner a soutěžní nováček, tým U8.

Samostatnou, ale velmi důležitou kapitolou pro budoucnost jsou nesoutěžní ročníky. Předpřípravka U7 a fotbalová školička. Ani ti nezahálí a mimo své pravidelné tréninky absolvují v Praze a okolí turnaje.

Soutěžní zápasy podzimu 2017 sice skončily, ale už na ně postupně, v rámci zimní přípravy, navazují venkovní i halové zimní turnaje všech kategorií. Nebuďme tedy překvapeni, až se nás jaro zeptá, co jste dělali v zimě?

ps