28.1. 2018 FK METEOR VIII- FK MOTORLET

Hráno: Štěpničná umt

Branky: Motyčka 2x

S velmi těžkýma nohama jsme nastoupili v zimní lize proti Motorletu. Kdyby se hrálo o udržení a šlo o mistrovské utkání, možná by nás nikdo mohl obvinit za to, že jsme „utkání úmyslně prohráli“, protože jsme soupeři nahráli na všechny tři branky a ještě jednu příležitost, kterou tedy nevyužil. V prvním poločase, když pominu dvě nahrávky soupeři, jsme měli vést 2:0, ale Tejnický ve dvou případech nenahrál Klímovi ani Kasalovi před prázdnou branku, ale zakončil vždy do brankáře.

Ve druhém poločase jsme brzy snížili, ale poté nešťastně odkopli míč k soupeři, který odcentroval a nekompromisně zakončil. Nevzdali jsme se, ale únava byla zjevná a tlak nebyl takový, jaký bychom potřebovali. I tak snížil dnes daleko lépe hrající Motyčka, po centru Kasala. V závěru jsme měli několik standartek, ale byli jsme nedůrazní, proto jsme zaslouženě prohráli. Tolik chyb v rozehrávce si prostě nemůžeme dovolit.

Některé hráče jsme pochválili, některé méně. Pár hráčů má do ideální formy hodně daleko, ale času máme ještě dost, abychom mužstvo stačili vyladit do mistrovských utkání.

 

27.1. 2018 FK METEOR VIII- MFK CHRUDIM 4:4 (2:1)

Hráno: Kostelec nad Černými Lesy

Branky: Kasal 3x, Škoda

Rádi jsme využili nabídku Chrudimi k přátelskému utkání, ač jsme měli na víkend již utkání. Chrudim vede divizní skupinu C, takže jsme očekávali silného soupeře, což se nakonec i potvrdilo. První poločas od nás, až na obdrženou branku téměř v pořádku, pouze chybělo více branek. Ve druhém poločase, až nakonec utkání, jsme nepodali dobrý výkon a utkání nebylo moc koukatelné. Utkání jsme chtěli vyhrát, a soupeře v závěru přimáčkli, měli jsme velké šance, ale ujala se až střela Škoďáka z první minuty nastavení. Hostům se nelíbilo, že jsme utkání natáhli, tak jsme ho natáhli ještě o 4 minuty více. Soupeři jsme dovolili zakončit a ten nabídnutou šanci využil. Pochvala za první poločas a chuť vyhrát na konci utkání, pokárání za obdržené branky, které padly po zbytečných našich chybách a závěr si musíme pohlídat.