Ačkoliv stále přetrvává zimní počasí, už příští týden se rozběhne jarní část fotbalových soutěží, do kterých zasáhne i většina týmů FK Meteor Praha VIII hrajících republikové soutěže. Jako první  se o mistrovské body v České lize dorostu poperou už v pátek 9. 3. mužstva U19 a U17. Soupeřem jim budou vrstevníci z Kladna a hrát se bude na hřišti s UMT v Rynholci. Obě naše mužstva měla výsledkově vcelku úspěšnou zimní přípravu. U19 sice neobhájila loňské prvenství na turnaji dospělých Weber Cup, který každoročně pořádá SK Aritma Praha a SC Radotín, ale čtvrtým místem mezi 16 účastníky rozhodně ostudu neudělala. Výsledkově si velmi dobře vedla i U17 na turnaji mladšího dorostu na Motorletu. Úspěšné v zimní přípravě byly i další dva naše dorostenecké týmy. Výborného výsledku dosáhla U18, která se na turnaji dospělých v Kyjích probojovala až do finále, v němž porazila U19 Admiry 5 : 3 a mohla se tak radovat z vítězné trofeje. Jejich mladší kolegové, družstvo U16 skončilo na turnaji mladšího dorostu na Motorletu na čtvrtém místě. Jak U18 tak i U16 v sobotu také čekají první jarní mistrovské zápasy. Na hřišti v Bedřichovské ulici se v rámci divizní skupiny B střetnou s Vlašimí.

Muži vstoupí do druhé poloviny soutěže nedělním domácím zápasem s lídrem své skupiny B mužstvem Velvar. Generálka na tento zápas sice po vítězství nad Turnovem 3 : 2 dopadla výsledkově dobře, ale ve hře je stále co zlepšovat. Závěr víkendu pak v odpoledních hodinách obstarají starší žáci(U15 a U14), kteří rovněž na hřišti v Bedřichovské přivítají soupeře z Hradce Králové, jemuž v České lize patří přední příčky.

I když se víkendové mistrovské zápasy zatím netýkají všech, je určitě z čeho vybírat. Přijďte povzbudit své oblíbence, které čekají nelehké zápasy.

 

 

Výsledky a tabulky turnajů jichž se účastní naše mužstva najdete na stránkách:

- www.fkmeteorpraha.cz v sekci turnaje,

- www.aritma.cz v sekci turnaje

- www.fotbal-motorlet.cz v sekci turnaje

- www.tjkyje.wgz.cz v sekci turnaje

 

ps