“To jsou ty okamžiky, pro které se sport a fotbal dělá”. To asi nejvíce vystihuje dnešní úspěch našeho mužstva, které na penalty porazilo mužstvo Hradce Králové. Tento soupeř před týdnem dokonce vyhrál na Spartě 2:0. Skvělý výsledek byl podložen několika klíčovými věcmi. Za prvé nám skvěle zachytal náš brankář, který chytil jasné dvě příležitosti soupeře. Za druhé každý hráč na hřišti hrál na hranici svých možností a každý plnil na 100% úkoly, které obdržel před vstupem na hřiště. Nejdůležitější však bylo, že všichni hráči byli ochotni se “vydat” pro týmový úspěch. Myslím tím i hráče na střídačce, kteří žili s týmem na hřišti.

Utkání bylo velmi náročné, hrálo se ve vysokém tempu, které jsme v zimní přípravě neměli možnost okusit. Soupeř má ve svém mužstvu skvělé individuality, kteří, pokud dostanou prostor, dokaží toho hned využít. Hradec šel do vedení v 15´, kdy se v našem pokutovém území nejlépe orientoval hráč hostí. Za nás srovnal po skvělé střele Škoďák. V závěru jsme “přežili” několik závarů a “tutovku” soupeře. Nakonec rozhodly penalty, ve kterých jsme na podzim tolik bodů ztratili. Dnes jsme však byli úspěšní a mohli jsme si skutečně užívat velké vítězství.

Všem hráčům bych rád poděkoval a pogratuloval ke skvělému výsledku. Radujme se, ale jen chvilku, je třeba se vrátit na pevnou zem a a začít se připravovat na další náročné utkání.

Hráči zápasu: Kořán, Škoda, Jahoda

FK Meteor VIII- FC Hradec Králové 2:1 pk (4:2; Škoda, Fodor, Kořán, Tejnický)

Branka: Škoda

Sestava: Kořán; Lauridsen-Holub-Fodor-Valenta; Jahoda- Škoda; Klíma M. (58´Tejnický)-Kupka-Klíma V.; Motyčka (61´Piják)