První jarní utkání se hráčům FK Meteor Praha VIII nepovedlo. O potřebné body je v nedělní dopoledne připravil lídr tabulky Slovan Velvary. Domácí sice nebyli herně horší než jejich soupeř, ale o jejich prohře rozhodly dvě neuhlídané standardní situace.

Začátek prvního poločasu patřil domácím, kteří byli aktivnější, ale pozorně hrající obranu ne a ne překonat. Velmi nadějně se jevila především střela Frohny z 8. minuty zápasu, ale díky obětavému zákroku jednoho z bránících hráčů v síti středočechů neskončila. Zajímavě vypadaly i další akce domácích, kteří se do nich dostávali především díky Ezealově(Eric) aktivitě.  U všech ale platilo,  že buď bylo jejich zakončení nepřesné, nedůrazné nebo je zastavila obrana Velvar. To co se nedařilo hráčům Meteoru – využití standardních situací – to se naopak podařilo hostům. Ve 28. minutě se totiž z trestného kopu trefil Budějský a hosté šli do vedení. 0 : 1. Tímto výsledkem první poločas i skončil.

Ten druhý už byl mnohem vyrovnanější. Ale ani v něm si žádné z mužstev žádné velké příležitosti nevytvořilo. Góly však přece jen přišly. Nejprve navýšil skóre na dvoubrankový rozdíl pro hosty   po rozehrání trestného kopu v 59. minutě nikým nehlídaný Obrtlík a s domácími to vypadalo zle. Hostům tento výsledek vyhovoval a tak se začali věnovat pouze jeho ubránění. Jak se blížil konec zápasu, tlak domácích narůstal a jejich snaha o vstřelení kontaktní branky byla přece jen korunována v 68. minutě kdy se trefil Zolotuchin a snížil na 1 : 2. Víc už ale domácí nestihli. Tři body si nakonec z tohoto zápasu odvezl ne lepší, ale šťastnější tým Velvar.

FK Meteor Praha VIII – TJ Slovan Velvary  1 : 2(0 : 1)

Branky: 68. Zolotuchin – 28. Budějský, 59. Obrtlík

Rozhodčí: Martínek – Řeháček, Horáček

DS: Bláha

ŽK: 2 . 2

FK Meteor Praha VIII

Toman – Bíba(63. Janíček), Holeček, Frohna, Dvořák – Zolotuchin, Hanek, Frantl, Hrdina – Eric. Trenér: Tichai J.

ps