Zbytečná porážka v Souši

Ani ve třetím jarním zápase proti mužstvům z horní části tabulky nebyli hráči Meteoru horším týmem než jejich soupeř. Podruhé však i díky své špatné střelecké produktivitě prohráli. Tentokrát je o velmi důležité body připravil tým Baníku Souš. Tomu k plnému bodovému zisku na rozdíl od svého soupeře z Prahy, stačily dvě proměněné příležitosti.

Od počátku zápasu se na úzkém hřišti s umělým trávníkem více bojovalo než hrálo. Když už se některé mužstvo dostalo do blízkosti branky svého soupeře, dělo se to především po dlouhém nákopu z vlastní obrany a rychlém protiútoku. Většina těchto „akcí“ ale končila buď v přehuštěném prostoru před oběma brankami nebo nepřesným zakončením. Výjimkou byla ve 23. minutě rychlá akce domácích po niž otevřel skóre zápasu nikým nehlídaný Zápotocký. 1 : 0. Blízko k vyrovnání byl ve 31. minutě Frantl, ale jeho hlavičku po přesném centru Dvořáka brankář Bohata nohou reflexivně vyrazil. I když byli v dalších minutách hráči Meteoru častěji na míči, vstřelit vyrovnávací branku se jim nepodařilo. Nejblíže k tomu byl ve 41. minutě Trojanec, ale jeho střela z otočky neměla potřebnou razanci ani směr.

Druhý poločas byl dlouhou dobu podobný tomu prvnímu. Radost v podobě druhé branky přinesla domácím 63. minuta kdy Štefkův trestný kop přiťukl hlavou Christof Zápotockému a ten prostřelil vše co mu stálo v cestě. 2 : 0. Teprve tato druhá inkasovaná branka přiměla hosty ke změně hry. Pražané začali daleko víc kombinovat a domácí mužstvo zatlačili na jeho polovinu. Odměnou jim byla v 71. minutě vyrovnávací branka Dvořáka po předchozím rohu Hrdiny. 1 : 2. Následující tlak, který trval až do konce zápasu, ale aspoň vyrovnání nepřinesl. Šance, které v poslední dvacetiminutovce měli Holeček, Janků, Janíček nebo Bíba se musí proměňovat. Co je platné, že v průběhu hry není tým horší než soupeř, ale stále platí, že vítězí ten kdo dá víc branek. Tak snad příště.

FK Baník Souš – FK Meteor Praha VIII   2 : 1(1 : 0)

Branky: 23. a 63. Zápotocký – 71. Dvořák

Rozhodčí: Kastl J. – Cihlář F., Simbartl V.

DS: Schröter M.

ŽK: 1 : 0

FK Meteor Praha VIII

Toman – Janků, Pavlík, Frohna, Dvořák – Junek(46. Janíček), Frantl, Holeček, Hrdina – Ezeala, Trojanec(46. Bíba). Trenér: Tichai J.

ps