20.kolo ČL SD U 17 neděle 8.4. 2018 16:30 UMT Aritma

SK ARITMA PRAHA – METEOR 2 : 2 ( 1 : 1 ) penalty 5 : 6

Výhra na penalty

Ve 20. kole zápase jsme se střetli v derby s mužstvem SK Aritma Praha. Od začátku zápasu hráli domácí aktivně, trvalo velmi dlouho než jsme vyrovnali s důraznou hrou a včasným přistupováním k našim hráčům, u každého míče jsme byli druzí. Podržel nás F. Kincl, který vyřešil několik nebezpečných situací. Patrně jsme si mysleli, že soupeř se porazí sám. Naše výpady do soupeřovy obrany vyhlíželi jako výlety do neznáma. Nikomu se nedařilo. Ke konci poločasu jsme byli blízko vedoucí branky, po zdařilé kombinaci záložníků uvolnil J. Novotný P. Jelínka, jasný gól, ale špatně trefené – přestřelení branky Aritmy. P. Jelínek své zaváhání napravil ve 38.minutě po rychlé kombinaci na levé straně nacentroval V. Veleba na penaltu, volej P. Jelínka 0 : 1. Z vedení jsme se dlouho neradovali, z výkopu stoper domácích prošel na naši polovinu jako nůž máslem, diagonální přihrávkou našel nedostoupeného záložníka, který centrem našel nekrytého Závodného, který vyrovnal na 1 : 1.

Ve druhém poločase se naše hra zlepšila, měli jsme více ze hry ale bez efektu. V 55. minutě jsme po rohu Aritmy šli do rychlého protiútoku, v našem vápně došlo ke kontaktu, který hlavní rozhodčí posoudil jako nedovolený a odpískal penaltu ve prospěch Aritmy , kapitán domácích ji proměnil na 2 : 1. V 70. minutě jsme vyrovnali, na centr M. Němce si naskočil P. Ilušák a hlavou dal na konečných 2 : 2. Ke konci zápasu jsme se snažili o vítězství za tři body, nejblíže k němu měl J. Novotný po trestném kopu – těsně přestřelil.

V penaltové loterii jsme byli díky F. Kinclovi úspěšnější. Hráči by si měli uvědomit, že žádný soupeř se neporazí sám a vrátit se k tomu co je zdobilo v předchozích zápasech.

Sestava : Kincl, Ilušák , Petrouš, Jiroušek, Hobzík, Veleba, Greguš, Jelínek, Němec, Novotný. Polívka

Náhradníci : Kalinov, Vitarigov, Řehák

Střídání : 56. Kalinov – Veleba