Každá série musí jednou skončit. S tímto přáním přijeli hráči Meteoru k mistrovskému utkání do Chomutova. Povzbuzeni vítězstvím z předchozího kola nad Motorletem i tentokrát svého soupeře zaskočili svoji aktivní hrou už od samotného začátku zápasu. Domácí si v prvních patnácti minutách museli připadat jako na kolotoči a za bezbrankový stav v této části zápasu mohli děkovat především špatné mušce, zbrklosti a malému důrazu soupeře před brankou domácího golmana Zaka. Zejména příležitosti Zolotuchina, Erica nebo Holečka po gólu přímo volaly. Domácí fotbalisté se k prvnímu vážnějšímu pokusu ohrozit Tomanovu branku dostali „až“ po 25 minutách, kdy se jim podařilo srovnat hru v poli. Nejnebezpečněji z jejich nìkolika pokusù vypadala střela Gedeona z voleje po centru Bočka. I ta, ale jako i ty ostatní byla nepřesná. Zápas se v tìchto chvílích odehrával především uprostřed hřiště. Oba týmy se sice snažily o kombinační hru, ale obě obrany byly velmi pozorné a když už šly centry do šestnáctky, stávaly se kořistí brankářů.

I vstup do druhého poločasu patřil, tak jako v tom prvním hostům z Prahy. Ti také mohli po centru Dvořáka na Holečka v 51. minutě jít do vedení. Jenže druhý jmenovaný svoji příležitost z bezprostřední blízkosti nevyužil. Další příležitost měl o chvíli pozdìji Eric. Ani on ale slibně vyhlížející akci nedokončil jak by si přál. V 58. minutě byl na polovinì hřiště faulován Jankù. Po rozehrávce Frohny s Pavlíkem se míč dostal k Hankovi, který obehrál zkušeného Bočka a přesnou střelou z cca 18 metrù překonal domácího brankáře Zaka. 0 : 1. Inkasovaná branka byla pro domácí tým studenou sprchou. V závěrečné třicetiminutovce vsadili vše na útok, ale tím také otevírali prostor k rychlým brejkům hráčům Meteoru. Ten nejnadějnější Ericùv zastavili domácí hráči opravdu na poslední chvíli. Minuty ubíhaly a domácí hráči byli čím dál víc nervóznější z čehož pramenila i jejich velká nepřesnost ve hře i zakončení. Podobně si ale vedli i hosté a tak se stav zápasu již nezměnil. Vítězství hráčů Meteoru, kteří do zápasu kromě bojovnosti vložili i fotbalový um bylo zcela zasloužené. Jen škoda zranění Zolotuchina už ze 6. minuty.

FC Chomutov – FK Meteor Praha VIII 0 : 1(0 : 0)

Branky: 58. Hanek

Rozhodčí: Talpaš P. – Štěrba M., Šmat D.

DS: Kabyl J.

ŽK: 1 : 4

ČK: Kubík(Ch)

FK Meteor Praha VIII

Toman – Bíba, Pavlík, Frohna, Jankù – Dvořák, Holeček(71. Frantl), Hanek(83. Jiřík), Zolotuchin(6. Schulz/89. Junek)) – Ezeala/Eric(86. Trojanec), Hrdina. Trenér: Tichai J.

ps