FA PRAHA – FK METEOR PRAHA         2 – 17

Dne 3.6.2018 jsme v brzké ráno už za velmi krásného počasí zavítali na půdu Střížkova, kde sídlí fotbalová akademie Praha. Tento poslední zápas domlouváme se soupeřem pro nás oblíbenou 7+1. Do začátku utkání vstupujeme aktivně, snažíme se diktovat tempo hry a dostáváme se do vedení. Soupeř s ojedinělé akce dává zbytečnou branku, díky naší individuální chybě. Reagujeme dobře a dokonce poločasu přidáváme další branky. První poločas vedeme 7:1. O pauze kluky nabádáme k ještě lepšímu výkonu a hlavně odstranění některých chyb. Druhý poločas se odehrává v čistě naší režii. Akce střídá akci, dáváme spousta branek a spousta jich i zahodíme. Diktujeme tempo, soupeř rezignuje a zápas v klidu dohrajeme. Bohužel opět po jediné akci soupeře dostáváme druhý gol a zase darovaný na zlatém podnose. Výsledek je jednoznačný, soupeře jsme přejeli a radujeme se tak z celkového vítězství v naší soutěži. Na jaře jsme neprohráli jediný zápas, vyhrávali rozdílem třídy a více, to si zaslouží veliký obdiv. Hoši děkujeme, gratulujeme, tohle je vaše zásluha. S touto soutěží se tedy loučíme, příště nás čeká dlouho očekávaná liga žáků a doufáme, že budeme opět rozdávat radost a dělat dobré jméno našemu klubu. Uděláme maximum, abychom byli konkurenceschopní v této nabité soutěži. Veliké díky patří naším skvělým rodičům, kteří nás podporovali po celou dobu, bez vás by to nešlo. Jdeme slavit a dál tvrdě pracovat.
FK METEOR PRAHA – TJ SPOJE PRAHA          20 – 5
Ve stejný den, akorát v odpoledních hodinách odehráváme další zápas, tentokrát v druhé soutěži. Soupeřem jsou Spoje, které se krčí na spodku tabulky. Máme co napravovat, jelikož poslední zápasy se nám vůbec nepovedli. Začátek zápasu je vlažný, nastavujeme pomalé tempo, vůbec nezakončujeme. Postupně zvyšujeme obrátky, dáváme branky a v polovině zápasu vedeme 10:2. Náš výkon je nadále průměrný, ale zápas dotáhneme s přehledem do vítězného konce. O našich obdržených brankách asi lépe netřeba psát. Nutno říci, že takovýto soupeř by se měl porážet s větším brankovým rozdílem a hlavně nulou v zádu. Někteří kluci budou muset přidat, jinak budou mít těžké se dostat do sestavy. Za týden nás čeká ještě poslední zápas a je jasné, že skončíme na druhém místě. Děkujeme rodičům za podporu.