Ač domácí fotbalisté nebyli fotbalově o nic horší, než jejich soupeř z Hostouně, zápas s mužstvem bojujícím o konečnou druhou příčku vysoko prohráli. Důvod proč vyhráli hosté a ne domácí byl pro všechny, kteří zápas viděli zřetelný. (NE)PROMĚŇOVÁNÍ šancí.

Hráči Hostouně se i s trochou štěstí, které ale k fotbalu patří dostali už během první čtvrthodiny do dvoubrankového vedení. Obě branky padly po rychlých brejcích. Tu první si do vlastní sítě před dotírajícím Hájkem dal v 6. minutě Frantl. 0 : 1. Druhou pak přidal ve 14. minutě po svém možná hraničním ofsajdovém postavení Gajecký. 0 : 2. Ve 28. minutě to mohlo být už o tři branky, ale Hlaváč svým výborným zákrokem po střele Kabeleho této katastrofě zabránil. Bez šancí na vstřelení branky nebyli ani domácí. Ve 34. minutě byl po akci Hanka s Frantlem blízko ke snížení skóre Pavlík, ale míč se mu do branky z těžké pozice nepodařilo dostat. O pět minut později se už zelenobílí radovali. Hrdina zachytil na polovině hřiště špatnou Charvátovu přihrávku, na cestě k brance soupeře ještě obehrál Marka a Dundareviče a finální přihrávkou vyzval Erica ke skórování. Ten tuto příležitost využil a snížil na 1 : 2. Jenže euforie domácích netrvala dlouho. Dlouhý nákop za obranu zachytil na levé straně Charvát, kterému se svojí přízemní přihrávkou podařilo trefil ruku na zemi ležícího Pavlíka. Rozhodčí tento zákrok posoudil jako nedovolený a nařídil pokutový kop. Ten bezpečně Kabele proměnil. 1 : 3.

I druhý poločas zahájili hosté aktivněji. Naštěstí pro domácí své příležitosti z 49. a 50. minuty i zásluhou Hlaváče neproměnili. I když Meteor hrál od 52. bez vyloučeného Hrdiny měl v 59. a 60. minutě dvě velké šance na snížení či dokonce vyrovnání. Tu první nadvakrát neproměnil Hanek a tu druhou po sólu od půlky Dvořák. Nejde upřít domácím snahu, ale to co hráči Meteoru neproměňují, to jejich soupeři zvládají podstatně lépe. To platí i pro Hostouň. Ta svůj výkon ozdobila ještě dalšími dvěma brankami a bylo po utkání. Výsledek 1 : 5 je pro domácí krutý ale vzhledem k okolnostem spravedlivý.

FK Meteor Praha VIII – Sokol Hostouň 1 : 5(1 : 3)

Branky: 39. Ezeala – 6. vlastní, 14. Gajecký, 41. Kabele, 74. Trapp, 89. Motlík

ŽK: 1 – 0

ČK: 52. Hrdina(M)

Rozhodčí: Szikszay L. – Hodek J. V., Štychová J.

DS: Bobek K.

FK Meteor Praha VIII

Hlaváč – Holeček(82. Jiřík), Pavlík, Frohna, Janíček – Schulz(72. Junek), Hanek, Frantl, Dvořák – Hrdina, Ezeala/Eric(66. Trojanec). Trenér: J. Tichai.

ps