MEZINÁRODNÍ TURNAJ V SENCI

Na závěr sezony byl na programu 16.6.2018 fotbalový turnaj na Slovensku. Loni jsme skončily na krásném druhém místě, proto očekávání a cíle byli ode všech jen ty nejvyšší. Do Sence přijíždíme už ve čtvrtek, aby si kluci mohli užít místní krásné jezero a úžasný aquapark. Na turnaji nás čekalo dohromady 5 zápasů, kdy 4 byli ve skupině a poslední zápas o umístění. Hrálo se formátem 6+1. Startujeme z domácím Sencem a předvádíme nejhorší zápas na turnaji. Kluci asi ještě spali, ale přesto jsme se dostali do vedení, soupeř zápas otočil a vyhrál 2:1. Druhý zápas jsme sehráli s týmem Rovinka a brzy prohráváme 3:0. Až poté začínáme hrát naší hru, do soupeře bušíme, ale zmůžeme se na pouze jednu branku a i další utkání prohráváme. Na klucích byla vidět velká psychická deka, chtěli až moc vyhrát a nešli jim absolutně nohy. Před třetím zápasem přichází motivační řeč, která pomáhá a Ivanku pri Dunaji porážíme 3:0. Poslední zápas ve skupině nás čekalo Kalinkovo a veděli jsme, že musíme zápas vyhrát alespoň o pět branek, abychom postoupili z 2 místa a hráli o pohár a medaile. Po bezchybném výkonu vítězíme 5:0 a jdeme hrát o konečné 3-4 místo. Soupeřem je FZ Vidiek. Zápas je od začátku na jednu bránu, máme šance za šancí, diktujeme tempo a dostáváme se do vedení. Bohužel jak je naším zvykem, soupeř z ojedinělé šance vstřelí vyrovnávací branku a jelikož je naše zakončení tragické, jdeme do penaltového rozstřelu, který jsme snad nikdy nevyhráli. Po velikých nervech vyhráváme, nabíháme na úspěšného střelce Matěje Kloučka a končíme na bronzové třetí příčce. Kluci si zaslouží obdiv, že po velmi neúspěšném začátku, kdy to vypadalo na propadák, se semkli jako mužstvo, ukázali skvělý týmový charakter a nakonec urvali krásné umístění. Tlak byl na vás velký a my jsme na vás HRDÝ. Největší obdiv si zaslouží naši rodiče, kteří s námi přijeli a v každém zápase nás podporovali jako správný fanoušci. Děkujeme !! Na závěr nutno podotknout, že bylo velké zklamání jak se prezentovali naši soupeři. Žádná snaha o kombinační hru, rozehrávka od brankáře pouze odkop přes celé hřiště a jsem rádi, že jsme se po celou dobu turnaje ani jednou k tomuto nepřizpůsobili a hráli to, co se učíme v tréninku.
Filip Kracík U11