Protože o vítězi divizní skupiny B bylo rozhodnuto již v předstihu, zbývalo v sobotu odehrát mimo jiné také tři zápasy, ve kterých se mělo rozhodnout kdo bude v této skupině třetím sestupujícím. Nejpříznivější los mělo družstvo Rakovníka, které doma hostilo už jasného sestupujícího SK Hrobce. V dalších zápasech o přežití hrály týmy České Lípy v Ostré a FK Louny doma s FK Meteor Praha VIII. Rakovník svoji roli favorita jasně splnil a zajistil si tak divizní příslušnost i pro další soutěžní ročník. O třetím sestupujícím nakonec po porážkách jak České Lipy tak i Loun, rozhodlo celkové skóre. To při stejných výsledcích jejich vzájemných zápasů vyznívá pro FK SEKO Louny.

V Lounech se při absenci Holečka, Hanka, Hrdiny, Ezealy či na lavičce „jen“ sedícího Bíby a  Zolotuchina žádný velký výsledek nečekal. Z těchto důvodů musel trenér k zápasu povolat i dorostence ročník nar. 2000 a 2001, kterým už soutěž skončila.

Obavy z očekávaného tlaku domácích fotbalistů se nenaplnily. Hráči Loun byli, možná i díky důležitosti tohoto zápasu, v takové křeči, že až na malé výjimky a Zemanovu tutovku z 36. minuty zcela neškodní. To hosté, ač hodně oslabeni, využili ke vstřelení branky hned první nabídnutou příležitost. Při obléhání domácí branky nejprve ve 13. minutě neprostřelil brankáře Pokorného Trojanec, ale dorážka mladičkého Jarovského už znamenala vedení Meteoru 0 : 1. Pražanům tento stav samozřejmě vyhovoval a tak se snažili co nejdéle držet míč na svých kopačkách. Naopak domácím se nedařilo nic. Teprve na začátku druhého poločasu bylo možné zaregistrovat zvýšenou aktivitu domácích, ale jak se později ukázalo, byl to opravdu jenom náznak. Vzrušení na hřiště přinesla až závěrečná půlhodina. Jejími iniciátory ale nebyli domácí hráči nýbrž ti z Prahy.

V 66. minutě po akci, která začala u Junka a pokračovala přes Schulze, Dvořáka a Janků se dostal míč zpět na kopačky Dvořáka, který jej technickou střelou s milimetrovou přesností poslal za záda bezmocného Pokorného. 0 : 2. V 73. minutě po Junkově střele zachránila domácí fotbalisty od další inkasované branky tyč, ale o další dvě minuty později se už tento houževnatý fotbalista branky dočkal. Tentokrát mu v tom po přihrávce Jarovského pomohla špatná komunikace domácích hráčů Pokorného a Schettla. 0 : 3. Hráči Meteoru mohli v závěru z rychlého brejku tří mladíků přidat ještě čtvrtou branku, ale Kotě svoji tutovku nevyužil.

FK SEKO Louny – FK Meteor Praha VIII 0 : 3(0 : 1)

Branky: 13. Jarovský, 66. Dvořák, 75. Junek

ŽK: 1 – 0

Rozhodčí: Duda M. – Štrincl P., Plzák D.

DS: Dobšík M.

FK Meteor Praha VIII

Toman(90. Lončák) – Jiřík(73. Mašek), Pavlík, Frohna, Janků(84. Bobek) – Schulz, Dvořák, Frantl, Junek – Trojanec, Jarovský(81. Kotě). Trenér: J. Tichai.

ps