Prvním zápas nového soutěžního ročníku absolvovali hráči Meteoru na půdě týmu Zbuzan, v kterém nastoupila více než polovinu hráčů s ligovými starty(1., 2. a 3. liga) jejichž věkový průměr činil 30 let. Naopak mužstvo z Prahy patří ve stejném ukazateli(23 let) k těm nejmladším v soutěži. Možná právě malá zkušenost doplněná špatnou produktivitou byly těmi hlavními důvody proč hosté odcházeli z tohoto zápasu poraženi. Mimo první desetiminutovku byli totiž hráči Meteoru v utkání aktivnější než jejich mnohem zkušenější soupeř. Po celých 90 minut se hrálo nahoru a dolů což se muselo líbit přítomným divákům. Fotbal se ale hraje na branky a ty vstřelili hráči Zbuzan dvě.

Ta první padla už v 6. minutě. Po centru Klesy a následném souboji Patrika Janků s Kalodem odpískal hlavní rozhodčí proti Meteoru pokutový kop, který s přehledem proměnil M. Lička. 1 : 0. K vyrovnání měli hosté blízko už o tři minuty později když po dlouhém nákopu Hanka přihrál Frantl Patrikovi Janků, jehož hlavičku Víšek s námahou vyrazil k Dosoudilovi, jenž míč definitivně odpálil do bezpečí. Domácí měli příležitost navýšit skóre v 10. a 11. minutě, ale Toman si se střelami Čtvrtnička a Klesy poradil. Další průběh zápasu už byl ve znamení herní převahy hostů. Po vyrovnávací brance volaly především šance Erica z 23., 25. a Frantla z 39. minuty. Tyto, ale i další nadějné akce však ke kýžené brance nevedly. Snaha hostů o vyrovnání pokračovala i v druhém poločase. Na domácích bylo znát, že jim dochází síly a tak vše podřídili především ubránění jednobrankového výsledku a k ohrožení branky Meteoru se dostávali jen sporadicky. V 75. minutě se hosté dožadovali odpískání penalty proti domácím když po centru Dvořáka zahrál ve svém pokutovém území v souboji o míč rukou Maleček. Tentokrát ale píšťalka rozhodčího mlčela.

Čím víc se blížil konec zápasu, tím víc se hosté tlačili na polovinu domácích. Jejich otevřená obrana tak dávala šanci na rychlé protiútoky. Po jednom z nich v 83. minutě zahrávali domácí Přeučilem rohový kop na nějž si zcela neatakován naběhl Matějka a z blízka pečetil výhru Zbuzan. 2 : 0.

FK Zbuzany 1953 – FK Meteor Praha VIII 2 : 0(1 : 0)

branky: 6. M. Lička p.k., 83. Matějka

ŽK: 1 – 2

R: Svoboda R. – Slavíček L., Fišer P.

DS: Moník P.

FK Meteor Praha VIII, z.s.

Toman – Sůra, Havel, Frohna, Janků(81. Straka) – Frantl, Hanek – Schulz(82. Holeček), Dvořák, Zolotuchin(61. Krob/ 88. Jiřík) – Eric(85. Přibyl). Trenér: J. Tichai.

ps