pátý zápas v řadě(třetí soutěžní) nevstřelili hráči Meteoru svým soupeřům branku. O tom, že kromě přípravného utkání s Admirou nebyl tým Jindry Tichaie horší svých soupeřů už psát nebudu protože by se čtenáři smáli. V soutěžích se totiž hraje na vítězství, body a skóre. Všechny tyto ukazatele jsou v tuto chvíli dostatečně vypovídající. Tři „podzimní“ soutěžní porážky z toho jedna pohárová, 0 bodů a skóre 0 : 6.

První dobrou příležitost si v zápase s Mostem vypracovali už v 5. minutě po předchozím rohu domácí fotbalisté, ale Toman svým zákrokem jejich šanci zmařil. Ve 12. minutě se na vlastní půlce po nepřesné přihrávce Hanka dostal k míči Stožický, zatáhl míč na polovinu hostí a přesnou přihrávkou mezi naše dva stopery poslal do brejku Valentu, který i s trochou štěstí otevřel skóre zápasu. 1 : 0. Netrvalo dlouho a bylo to o dvě branky. Ve 20. minutě totiž při snaze odkopnout míč z vlastního pokutového území do bezpečí srazil Havel domácího Valentu. Nařízený pokutový kop bezpečně proměnil Stožický. 2 : 0. Pražané poprvé zahrozili až ve 25. minutě, ale Frantlův pokus skončil mimo branku Hanuse. Ve 35. minutě měl šanci změnit skóre z hranice pokutového území Hanek, ale jeho slabá střela skončila v náruči brankáře Hanuse. Ještě větší příležitost na snížení nepříznivého stavu měl ve 39. minutě po přihrávce Erica Zolotuchin. Bohužel i jeho pokus kontaktní branku nepřinesl. V prvním poločase sice padly dvě branky, ale jinak to byla pro diváka nuda. Vstup do druhého poločasu měli lepší aktivnější hosté. Co z toho když se ale z třetí vstřelené branky zase radovali domácí. A opět u ní byl zkušený Stožický, který svým centrem v 53. minutě od rohového praporku našel před brankou hostí nikým neblokovaného Macháčka, jenž hlavou pohodlně a nekompromisně zavěsil. 3 : 0. I když v druhém poločase padl jen jeden gól, byla tato část daleko zajímavější. Útoky a šance se střídaly na obou stranách, ale stav se již nezměnil. Opět se ukázalo, že není důležité mít dvacet příležitostí, ale hlavně být efektivní i při jejich menším počtu. A to hráčům Meteoru v současné době schází.

Když k lepší efektivitě přidají větší odvahu a přesnost v rozehrávce, důraz v osobních soubojích a samozřejmě při zakončení, musí přijít i lepší výsledek. Příležitost k tomu budou mít už příští neděli v domácím zápase s Motorletem.

Mostecký fotbalový klub – FK Meteor Praha VIII 3 : 0(2 : 0)

branky: 13. Valenta, 21. Stožický, 53. Macháček

ŽK: 0 – 0

R: Melničuk V.. – Štěrba M., Míč V.

DS: Skála M.

FK Meteor Praha VIII, z.s.

Toman – Sůra, Havel(34. Straka), Frohna, Janků(82. Holeček) – Frantl, Hanek – Schulz, Dvořák, Zolotuchin(74. Přibyl) – Eric(84. Janíček). Trenér: J. Tichai.

ps