Čtyři zápasy, z toho 1 vítězství a 3 porážky. To byla bilance fotbalistů Meteoru před nedělním zápasem s Chomutovem. Vzhledem k tomu, že právě Chomutov ve svém předchozím zápase porazil na svém hřišti vedoucí tým Zbuzan, očekával se velmi těžký zápas. Nakonec ale vše bylo jinak. Severočeši na lavičce pouze s jednim náhradníkem mohli být nakonec rádi, že domácí jejich konto nezatížili ještě větším přídělem branek. Libeňští fotbalisté totiž opět především v prvním poločase neproměnili spoustu svých brankových příležitostí. A tak se jejich spasitelem v tomto utkání stal nový hráč Vojtěch Kostka, který v dresu Meteoru vstřelil už ve 13. minutě svoji první a vlastně i vítěznou branku. Škoda jen, že v 50. minutě z důvodu zranění musel hřiště opustit. Doufejme, že jeho zranění nebude nijak vážné a brzy se na trávník vrátí.

První poločas byl ve znamení stálého tlaku domácích. Už ve druhé minutě vystihl Eric špatnou rozehrávku obránců Chomutova, ale jeho střela byla zblokována. V 7. minutě byl po Hrdinově akci blízko ke vstřelení branky Janků jehož hlavičku z těžkého úhlu stačil brankář Švejda reflexivně vytěsnit na roh. Domácí byli ve stálém tlaku a hosty jen v málo případech pustili na svoji polovinu. Odměnou jim za to byla ve 13. minutě vedoucí branka když se po Ericově přihrávce k radosti spoluhráčů a fanoušků trefila nová posila Vojta Kostka. 1 : 0. Hosté se během prvního poločasu dostali do blízkosti branky Tomana jen díky několika standardním situacím nebo dlouhým nákopům do šestnáctky. Ani v jednom případě však domácího brankáře neohrozili.V obraně pak produkovali jednu chybu za druhou, ale domácí hráči Janků, Dvořák, Hrdina, Holeček či Kostka své větší či menší příležitosti k navýšení skóre nevyužili.

Druhý poločas začal jako ten první. Tlakem domácího družstva. V 60. minutě byl při průniku do šestnáctky soupeře faulován Hrdina a rozhodčí nařízenou penaltu bezpečně proměnil Frohna. 2 : 0. Dalších 15 minut bylo i díky určitému uspokojení domácího týmu ve znamení zvýšené snahy hráčů Chomutova o vstřelení kontaktní branky. Ale jejich náznaky příležitosti ze 63. a 68. minuty vyřešil spolehlivý Toman. Poslední desetiminutovka už zase patřila domácím. Nejprve se po střele Hanka v 80. minutě vyznamenal brankář hostů Švejda. Nevyužity zůstaly i další velké příležitosti Zolotuchina a Kroba z 81. a 90 minuty a tak se skóre již nezměnilo.

FK Meteor Praha VIII – FC Chomutov 2 : 0(1 : 0)

branky: 13. Kostka, 61. Frohna p.k.

ŽK: 1 – 2

R: Kovářová V. – Pekař E., Horáček M.

DS: Hanzal J.

FK Meteor Praha VIII, z.s.

Toman – Sůra, Holeček, Frohna, Janků(90+2 Schulz) – Dvořák(79. Zolotuchin), Frantl, Hanek, Hrdina(90. Straka) – Eric(88. Krob), Kostka(50. Bíba). Trenér: J. Tichai.

ps