Ke svému dalšímu utkání do Březové odjížděli fotbalisté Meteoru s určitými obavami. Jejich soupeř totiž doma body ztrácí jen v málo případech a absence Hrdiny a Erika nebyla rovněž zrovna povzbuzující. Zápas ale ukázal, že když mužstvo bojuje je každý soupeř k poražení a hráč nahraditelný. Mimo pravidelně nastupující borce dostali tentokrát příležitost od první minuty i mladíci Přibyl a Straka. Nutno dodat, že se jí oba zhostili velmi dobře a spolu s ostatními spoluhráči předvedli velmi dobrý kolektivní výkon, za který byl tým z Prahy odměněn asi trochu nečekaným ziskem tří bodů.

Libeňští fotbalisté svého soupeře už od prvních minut překvapili především důsledným napadáním už na jejich půli z čehož vyplynula řada chyb, které hráči Meteoru potrestali dvěma brankami ještě v prvním poločase. Podíl na první brance měli oba brankáři. Po Tomanově dlouhém výkopu a nedorozumění jednoho z domácích hráčů s vlastním brankářem se k míči dostal Schulz a pohotově otevřel skóre utkání. 0 : 1. Stejný hráč mohl o minutu později po přihrávce od Dvořáka přidat druhou branku, ale tentokrát vyšel naprázdno. Domácí si s rychlým a důrazným napadáním soupeře a jeho bleskovými útoky nevěděli rady a mnohdy se museli cítit jak na kolotoči. Za celý první poločas se dostali pouze ke dvěma příležitostem. V prvním případě hlavičkoval zcela osamocený Martinec nad a ve druhém zlikvidoval další hlavičku domácích spolehlivý Toman. Příležitosti k navýšení skóre měli i hosté, ale ani Holeček, Sůra, Frantl, Dvořák či Straka své možnosti nevyužili. Tlak hráčů Meteoru a z něj pramenící chyby v zadních řadách domácího celku pokračoval i v dalších minutách. V 38. minutě po autovém vhazování na vlastní polovině hřiště přišli domácí díky i agresivitě Straky o míč, jenž si převzal Přibyl a střelou, kterou přizvedl jeden z bránících hráčů poslal míč za záda brankáře Štrunce. 0 : 2. Inkasovat mohli domácí ještě jednou ve 42. minutě, ale Dvořákovu střelu tentokrát Štrunc stačil vyrazit.

Druhý poločas už byl vyrovnanější. Hosté při svém dvougólovém vedení už nebyli tak aktivní jako v prvním poločase, ale svoji dobře organizovanou a pozornou obranou toho domácím moc nedovolili. Výjimkou byly dvě příležitosti po hodině hry kdy Toman nejprve vychytal Neuderta a následně svoji šanci spálil i Neumann.                                                                                             I proto se už skóre nezměnilo.

FK Olympie Březová – FK Meteor Praha VIII 0 : 2(0 : 2)

Branky: 6. Schulz, 38. Přibyl

ŽK: 3 – 2

R: Szikszay L. – Pálek O., Hanyš M.

DS: Pešek P.

FK Meteor Praha VIII, z.s.

Toman – Sůra, Holeček, Frohna, Janků – Straka, Frantl – Dvořák(86. Janíček), Hanek(90. Jiřík), Schulz(76. Zolotuchin) – Přibyl(67. Krob). Trenér: J. Tichai.

ps