V sobotu dopoledne čekal hráče Meteoru na hřišti Brandýsa n/L velmi těžký zápas. Domácímu týmu se totiž v podzimní části zatím daří držet výsledkový krok s favority na postup do ČFL mužstvy Zbuzan a Hostouně. To jsou také mužstva, která tento ambiciozní klub dokázala na svých hřištích porazit. Doma, ale hráči Brandýsa body neztrácejí. To se potvrdilo i v sobotním zápase. Euforie z dosavadních úspěchů a podpora diváků hráče hnala za vítězstvím, které se sice nerodilo lehce, ale nakonec bylo zasloužené. Naopak hostům z Prahy zápas vůbec nevyšel a prohra o jednu branku je pro ně více než přijatelná. V naději na ještě lepší výsledek je po celé utkání udržoval výtečný Toman, který svými zákroky zabránil většímu brankovému přídělu.

Hosté si v prvním poločase vytvořili pouze jednu příležitost ke skórování a to v 9. minutě Holečkem po předchozí individuální akci Hrdiny. Jinak bylo prvních čtyřicet pět minut zcela v režii domácích. Hostům se nájezdům a centrům domácích dařilo odolávat až do 36. minuty, kdy se mezi tři tyče trefil Kubeš. 1 : 0.

I když aktivněji do druhého poločasu vstoupili opět domácí hráči, byli to hosté kdo se už ve 49. minutě radoval ze vstřelené branky. Pražané Hankem zahrávali trestný kop, který i s trochou štěstí skončil v síti domácí branky. 1 : 1. I po tomto šoku cítili hráči Brandýsa, že jsou v utkání lepším týmem a přitlačili na pilu ještě víc. Hodně jim to v jejich úsilí dostat se znovu do vedení usnadňovali i hosté, kterým ani v druhém poločase nezahrála záloha a střed hřiště tak jako v první půli zcela přenechali domácím. V útoku by hosté mohli mít Krmenčíka Škodu či Šurala, ale gól bez podpory zálohy a přesné přihrávky by stejně nedali. Možná by pomohla nějaká standardní situace, jenže to by se k ní museli hráči dostat díky daleko větší aktivitě, bojovnosti a důrazu. A to je právě to co jim po celé utkání scházelo a čím naopak disponovali domácí. Když už nemohli překonat obranu hostí a velmi dobře chytajícího Tomana, tak si svoji aktivitou v 57. minutě vybojovali trestný kop, kterým Kovařík rozhodl utkání. Domácí měli ještě další šance na navýšení skóre, ale ty již zůstaly nevyužity. Nyní je potřeba na tento nepovedený výkon rychle zapomenout a poučit se z něj.

FK Brandýs n.L – FK Meteor Praha VIII 2 : 1(1 : 0)

branky: 36. Kubeš, 57. Kovařík – 49. Hanek

ŽK: 2 – 3

R: Milner M. – Hanousek K., Pekař E.

DS: Slavíček L.

FK Meteor Praha VIII, z.s.

Toman – Schulz(83.Janíček), Holeček(46.Krob), Frohna, Sůra – Dvořák(85.Havel), Hanek, Frantl, Hrdina(46.Straka) – Přibyl(68.Zolotuchin), Kostka. Trenér: J. Tichai.

ps