Nedělní utkání se Sokolem Libiš byl zápasem nejen o veledůležité body, ale také o prestiž. Oba týmy nechtěly ztratit krok se středem tabulky a prestižní náboj mělo utkání proto, že v řadách Libiše nastoupilo nebo bylo připravených zasáhnout do hry celkem šest hráčů, kteří ještě nedávno oblékali zelenobílé dresy Meteoru. O tom, že tři body zůstaly v Praze rozhodl svoji střelou po hodině hry z trestného kopu Hanek.

Začátek zápasu patřil domácím, kteří si už v prvních šesti minutách vypracovali Přibylem, Sůrou a Zolotuchinem tři nadějné brankové příležitosti, jenž ale zůstaly nevyužity. V dalších minutách se hra postupně vyrovnávala. Útoky se střídaly na obou stranách, ale vesměs končily před pokutovým územím jak jednoho, tak i druhého týmu. Pokusů o střelbu ze střední vzdálenosti bylo pramálo a když se o ni některý z hráčů pokusil ani jednoho brankáře neohrozila. Vzrušení přinesla pouze 30. a 39. minuta. Nejprve po rychlém brejku a prudké přihrávce Dvořáka Kostka rozvlnil pouze boční síť. V tom druhém případě se do brankové příležitosti po chybě Holečka dostali hosté, ale naštěstí pro domácí příležitost jít do vedení nevyužili.

Do druhého poločasu nastoupil místo zraněného Přibyla Ezeala(Eric). A byl to právě on kdo přinesl do hry domácích velké oživení. Sympatické na hře Libiše bylo, že do Prahy nepřijela jen bránit. Jenže akce jejich hráčů vesměs končily ještě před pokutovým územím domácích a centry před branku zase v rukou pozorného Tomana. Do jejich jediné příležitosti ve druhém poločase se po chybě domácí obrany dostal v 49. minutě Stibora, ale jeho střelu stačil zablokovat jeden z bránících hráčů. Domácí měli příležitostí více, ale do branky to spadlo jen jednou. V 58. minutě zahrávali z pravé strany trestný kop, který po rozehrávce Zolotuchina a střele Hanka z cca 25 metrů skončil za zády brankáře Kratochvíla. 1 : 0. Střelec vedoucí a nakonec i vítězné branky také v předchozích zápasech ukázal, že střelbu ze střední vzdálenosti umí. To, že je prozatím nejlepším střelcem svého týmu je zároveň výzvou pro ofenzivnější hráče. Ti si šancí ke skórování vypracovávají dostatek, ale proměňování je žalostné. Tak tedy příště.

FK Meteor Praha VIII – TJ Sokol Libiš 1 : 0(0 : 0)

Branka: 58. Hanek
ŽK: 1 : 3
R: Kasl J. – Cihlář F., Volf M.
DS: Koňák J.

FK Meteor Praha VIII, z.s.
Toman – Sůra, Holeček, Frohna, Janků – Dvořák(88.Janíček), Hanek(92.Krob), Frantl,   Zolotuchin(76.Schulz) – Přibyl(46.Ezeala), Kostka(90.Havel). Trenér: J. Tichai.

ps