SK ĎÁBLICE – FK METEOR PRAHA  3 : 1
K tomuto utkání toho není moc co říct. Hraje se za velmi nepřijemného, chladného a deštivého počasí, což na kráse fotbalu moc nepřidalo. Oba týmy předvádějí zoufalý, pomalý a nudný výkon, ale soupeř chtěl více, proto si 3body do tabulky připisuje on. Naše kolísavé výkony v této soutěži se stále opakují a pro hráče by to mělo být varování. Vetšinu zápasu hrajeme bez střídání, jelikož nás odpoledne čekal souboj se Slávií, a bohužel náš brankář zápas nedochytal. K zamyšlení pro naše další brankáře je, proč vetšinu zápasů odchytá jen Kuba Havel. Omlouváme se rodičům za hrůzostrašné představení.

FK METEOR PRAHA – SK SLAVIA PRAHA  2 : 1

V neděli 28.10.2018 jsme na domácí půdě sehráli v žákovské lize derby s pražskou Slávií. Odhodlání uspět proti tak vyspělému soupeři bylo obrovské. Slávie nastoupila jako ve většině utkání s ročníkem 2008. Do utkání nevstupujeme vůbec špatně, snažíme se soupeře presovat už od brankáře a Slávii to dělá chvilku problémy. První třetinu ovládneme 2:0 díky krásné individuální akci Jáchyma a důrazu před brankou Zdendy. Od druhé třetiny, až do konce zápasu, na hřišti jednoznačně dominuje Slávie. Skvěle točí těžiště hry, je silná na míčí, vytváří si místy až obrovský tlak. Nám se nedaří udžet míč, ale bojujeme jako lvi. Soupeř z obrovského tlaku vytěží pouze jednu branku dvě minuty před koncem z trestného kopu. Připisujeme si obrovsky cenné vítězství proti soupeři, který má už od přípravek úplně jiné možnosti než naši kluci a může si vybírat nejlepší hráče z celé republiky. Sportovně musíme uznat, že soupeř si prohrát nezasloužil, předvedl velmi kvalitní výkon, ukázal nám jak kombinovat, jak se pohybovat bez míče. Na těchto aspektech budeme muset ještě hodně zapracovat. Naši kluci si zaslouží uznání za velmi srdnatý a bojovný výkon, jelikož takový soupeř se může porazit pouze týmovým výkonem. Na závěr si zaslouží vyzdvihnout náš brankář Jakub Havel, který chytal zápas se zraněním a předvedl zcela jistý výkon. Děkujeme rodičům za podporu v zápase.