Déšť a chladno, takové počasí provázelo nedělní sváteční den(28. Říjen) a tedy i akce včetně těch sportovních, jež probíhaly po celém území České republiky. Těmi, kteří si toto nevlídné počasí užili dosytosti byli i fotbalisté Nymburka a Meteoru Praha. Utkání na kluzkém terénu lépe zvládlo mužstvo z Prahy a po zásluze zvítězilo rozdílem, který mohl být ještě větší.

První poločas byl zcela v režii fotbalistů Meteoru. Domácí se před branku Tomana dostávali jen sporadicky a to především centrovanými míči nebo střeleckými pokusy ze střední vzdálenosti(Dudla, Zörkler). Všechny tyto situace ale s přehledem řešila obrana hostů v čele z kapitánem Jakubem Frohnou a opět jistým Tomanem v brance. Velmi dobře si vedl i mladičký stoper Havel, jenž snad neprohrál ani jeden hlavičkový souboj. Blízko ke vstřelení branky byli domácí opakovaně ve 25. minutě, ale Toman byl proti. Do vedení se ale dostali mnohem aktivnější a důraznější hosté. Šance Schulze z 1. a 4. a Kostky z 10. minuty ještě zůstaly nevyužity, ale ve 20. se už skóre měnilo. Dlouhý aut Hrdiny do šestnáctky soupeře prodloužil hlavou za sebe Kostka a pro Patrika Janků nebyl problém poslat míč za záda bezmocného Plačka. 0 : 1. O chvíli později hledal svým dlouhým výkopem Toman na polovině soupeře Schulze, ale domácí brankář byl nakonec u míče dříve. Ve 28. minutě se po přihrávce Kostky pokusil o kličku v pokutovém území domácích Hrdina. Po faulu na něj byl nařízený pokutový kop, který bezpečně proměnil Dvořák. 0 : 2. Závěrečné minuty prvního poločasu měli sice domácí míč na svých kopačkách častěji, ale hosté hráli to co potřebovali a do vážnějšího ohrožení své branky hráče Nymburka nepouštěli. Výjimkou byla situace v samotném závěru poločasu kdy Bodlákův trestný kop přizvednutý Škareckým propadl jen těsně vedle branky Tomana.

Druhý poločas začal jako končil ten první. Snaha domácích fotbalistů o vstřelení kontaktní branky však končila na velmi dobré defenzívě mužstva Meteoru, podepřené aktivním vysokým presingem už na polovině soupeře. Pražané, s vědomím si dvoubrankového vedení nejen dobře bránili, ale při zisku míče okamžitě využívali každou možnost k ohrožení soupeřovy branky. V 56. minutě měl na kopačce navýšení skóre Kostka, kterého vyslal do brejku ze své poloviny ideální přihrávkou Frohna. Útočník Meteoru však svoji příležitost nevyužil.

Reparát ale složil o pár minut později. Spolu se Zolotuchinem svým napadáním donutili jednoho z obránců k osvobozujícímu odkopu. Míč se ale po hlavičce Erica dostal zpět před pokutové území domácích kde už číhal Kostka. Tentokrát nabídnutou šanci využil a zvýšil vedení svého mužstva na rozdíl tří branek. 0 : 3.

A to nebylo od tohoto vytáhlého útočníka všechno. V 65. minutě se skóre měnilo počtvrté a opět byl u toho Kostka. Dvořákův trestný kop mířící na zadní tyč kde číhal Janků odkopl jeden z obránců jen k nohám Kostky, který z bezprostřední blízkosti vstřelil svůj druhý gól v utkání. 0 : 4. Hráči Meteoru hráli v těchto chvílích zcela uvolněně a vypracovali si Schulzem a Hrdinou ještě další příležitosti. Ty však už v brance domácích neskončily. Domácí byli blízko čestného úspěchu v 75. minutě. Po Bodlákově akci a prudkém centru zachraňoval Tomanovo čisté konto na brankové čáře Dvořák. Ve zbývajících minutách se již na hřišti nic podstatného nestalo. Hráči Meteoru si po aktivním a disciplinovaném výkonu vítězství zasloužili.

SK Polaban Nymburk – FK Meteor Praha VIII 0 : 4(0 : 2)

branky: 20. Janků, 28. p.k. Dvořák, 63. a 65. Kostka

ŽK: 4 – 1