Po vcelku hladkém vítězství z minulého týdne na hřišti Nymburka se v domácím zápase se SS Ostrá očekával zisk tří bodů. Jenže to by muselo mužstvo z Prahy 8 podat mnohem lepší výkon. Ke koukání totiž byla ze strany domácích až poslední desetiminutovka a to bylo opravdu málo. Převážná část utkání se odehrávala od vápna k vápnu a když už se dostala obě družstva k brance svého soupeře, bylo to především po nakopávaných míčích z vlastní poloviny a následných brejcích nebo po standardních situacích. S tím si ale obě defenzívy dokázaly poradit a tak zápas dospěl až k penaltovému rozstřelu, ve kterém byli úspěšnější hosté z Ostré, které po celý zápas hlasitě, neúnavně, ale slušně povzbuzovali jejich příznivci.

Jako první se do nadějných situací dostali právě hosté, ale naštěstí pro domácí své příležitosti z 5. a 10. minuty ke vstřelení branky nevyužili. Hráči Meteoru si první příležitosti vypracovali ve 14. minutě, ale Zolotuchin mířil v dobré pozici nepřesně. Podobně skončila i akce Janků, Hrdiny a Erica z 16. minuty. Ve 26. minutě vysunul po špatně zahraném rohovém kopu hostů do rychlého protiútoku Dvořák Schulze, jenže ani tentokrát branka nepadla. Ve 38. minutě presoval Hrdina brankáře Ostré tak důkladně, že z toho byla velká šance domácích. Branka ale nepadla a nic nebyly platné ani následné protesty domácích fotbalistů, kteří si žádali odpískání pokutového kopu za zákrok Knoblocha na Hanka. Ve 44. minutě se jak hráči tak i příznivci Meteoru už už radovali, ale Hankova střela z cca 25 metrů skončila jen na tyči. Ještě před přestávkou zabránil Toman svým včasným vyběhnutím mimo pokutové území rychle se rodící akci Ostré.

I druhý poločas byl převážnou svoji část spíše urputnou kopanou než pohledným fotbalem. Akcí, které mohly změnit skóre bylo ať už na jedné či druhé straně pramálo. Za zmínku stojí na straně hostů ta Vobořila s Petrem v 51. minutě nebo střelecké pokusy Hošťálka z 55. a 80. minuty. Ve všech případech byl na místě tak jako vždy pozorný Toman. Závěrečných deset minut bylo zcela v režii domácích, ale ani Přibyl ani Schulz taktéž velmi dobře chytajícího Kellera nepřekonali. Už podruhé za sebou tak po nerozhodném výsledku na domácím hřišti absolvovali domácí fotbalisté penaltový rozstřel o druhý bonusová bod. I tentokrát v něm neuspěli a přišli tak o možnost přiblížit se týmům na předních místech tabulky.

FK Meteor Praha VIII – SS Ostrá 0 : 0, p.k. 5 : 6

ŽK: 3 – 5

R: Trojan M. – Míč V., Maiello F.

DS: Pešek P.

FK Meteor Praha VIII, z.s.

Toman – Janků, Havel(46. Frantl), Frohna, Dvořák(40. Přibyl) – Hrdina, Hanek, Holeček, Schulz – Zolotuchin, Ezeala(84. Jarovský). Trenér: J. Tichai.

ps