Podle postavení v tabulce to měl být pro domácí jeden z těch jednodušších zápasů. Této prognóze odpovídal i průběžný výsledek po prvním poločase, který byl k hostům z Rakovníka ještě milosrdný. Hráči Meteoru měli totiž na svých kopačkách opět šancí aspoň na dva zápasy. Ve druhém dějství ale polevili a svoji nedisciplinovaností vrátili svého soupeře zpět do hry. Ten po vstřelení kontaktní branky z nařízeného pokutového kopu ožil a dále stupňoval svoji snahu aspoň o srovnání skóre. To zase nechtěli připustit domácí. Z přemíry snahy na obou stranách začalo přibývat nepřesností ale i tvrdších zákroků což vyvrcholilo v 85. minutě kdy byli za vzájemné napadení současně vyloučeni jak libeňský Frantl tak i rakovnický Verner. Závěr utkání si už domácí tým pohlídal a po tříbodovém zisku zůstává v těsném kontaktu s vedoucími mužstvy skupiny B.

Hosté se v prvním poločase zviditelnili v jeho úvodu a závěru. Obě příležitosti jak Kučery ze 6. minuty tak i Hudouska ze 43. minuty zůstaly na štěstí pro domácí nevyužity. Naopak domácím se hned z první příležitosti podařilo skórovat. Ve 14. minutě přihrál Frantl Ericovi, který po pravé straně zatáhl míč k pokutovému území hostů, obešel svého strážce a přesnou přihrávkou pod sebe vyzval Frantla ke skórování. Ten tuto příležitost využil a poslal svůj tým do vedení. 1 : 0. V následujících dvaceti minutách měl Meteor další šance, ale ani Frantl, Eric, Zolotuchin či Hrdina skóre nenavýšili. Druhou branku se domácím podařilo vstřelit ve 38. minutě kdy po důsledném napadání protihráče vybojoval Zolotuchin na polovině hřiště míč a okamžitě jej poslal dopředu Ericovi jenž zvýšil na 2 : 0. Tak také skončil první poločas.

Vedení mohli domácí navýšit hned v úvodních vteřinách druhého poločasu. Frantl a o několik minut později Zolotuchin ale v koncovce neuspěli. A tak se opět potvrdilo to staré známé NEDÁŠ DOSTANEŠ.

V 53. minutě fauloval ve svém pokutovém území pronikajícího soupeře Janíček a Verner se z penalty nemýlil. 2 : 1. Hosté po této kontaktní brance ožili a výsledkem mohlo být v 56. minutě vyrovnání. Naštěstí má Meteor v brance Tomana, který svým skvělým zákrokem zabránil Omoviemu ve skórování. Příležitosti ke vstřelení branky měli v 58. a 65. minutě ještě i domácí, ale výsledek se už nezměnil.

FK Meteor Praha VIII – TJ Tatran Rakovník 2 : 1(2 : 0)

Branky: 14. Frantl, 38. Ezeala – 54. p.k. Verner

ŽK: 2 – 4

ČK: Frantl(M), Verner(R)

R: Tupý P. – Vrchota J., Eibl L.

DS: Mika L.

FK Meteor Praha VIII, z.s.

Toman – Janků, Havel, Frohna, Janíček – Schulz(90. Přibyl), Hanek, Hrdina, Zolotuchin(90+3 Machytka) – Ezeala(87. Holeček), Frantl. Trenér: J. Tichai.

ps