16. kolo ČDD U 17 C sobota 9.3. 2019 12:15 Meteor UMT

METEOR U16 – MFK TRUTNOV 3 : 1 ( 2 : 0 )

Výhra po boji

Ve druhém jarním kole jsme se na domácí UMT střetli s mužstvem MFK TRUTNOV. Od začátku zápasu hráči plnili plán. Šli jsme za ním, hráli jsme tak, jak jsme chtěli. Pozorně jsme bránili a eliminovali hru Trutnova. Aktivní hrou na polovině soupeře jsme si vypracovali jednu 100 % šanci, kterou D. Piják neproměnil, s míčem postupoval sám na brankáře, který ho vychytal. Ve 26. minutě se po kombinační akci prosadil ve vápně M. Machovský, 1 : 0. V dalších minutách jsme pokračovali v aktivní hře, soupeře jsme nepustili do šance, vedení jsme zvýšili ve 42. minutě, svou šanci proměnil S. Valenta, nezazmatkoval a svoji střelou na bližší tyč překvapil brankáře Trutnova 2 : 0.

Ve druhém poločase hosté zjednodušili hru, se hrou často založenou na dlouhých míčích jsme si až na dobře zahranou standartní situaci ve 49. minutě se poradili. Po rohu se nejlépe orientoval J. Kulda a snížil na 2 : 1. Hosté se snažili být dále aktivní , ale další šanci si již nevypracovali. Naše vedení mohl zvýšit D. Piják, ale zvolil opačné řešení herní situace, tentokráte branku přestřelil. V 87. minutě byl po kombinaci ve vápně faulován O. Šrejber, nařízenou penaltu proměnil J. Kupka 3 : 1. Zápas jsme dohráli na polovině hostí. Zasloužené vítězství po bojovném výkonu.

Sestava : Trhlín, Jahoda, Fodor, Holub, Matys, Šrejber, Lízálek, Klíma, Valenta, Piják, Machovský

Náhradníci : Suchý, Alsterlind, Kupka, Navrátil, Ficek, Viktora

Střídání :