Hradec, Sparta a stejně tak Pardubice, stejný výsledek v náš neprospěch 2:1. Slušně řečeno je to k naštvání. Ve všech třech utkáních jsme byli blízko bodům, ale především neproměněné šance nám v tom zabránily. Ztotožnil bych se s domácím trenérem, který v komentáři uvedl, že jim vítězství zajistila nepřesnost našich hráčů v brankových příležitostí. I s tím, že byli domácí v prvním poločase jednoznačně lepší, dali pěkné dvě branky a zaslouženě vedli. Druhý poločas byl vyrovnaný s naším velkým tlakem v závěru utkání. Po vstřelené brance Tomáše Jankovského jsme měli tři obrovské šance ke skórování, ale vždy nám chyběl kousíček ke skórování. U všech byl náš střelec, který měl fantastických posledních patnáct minut. Bohužel ve druhé situaci, v nadějné pozici, raději nahrával. Byl také podražen, ale penalta se nekopala.

Příčiny prohry nejsou jenom neproměněné šance, ale také absence tří hráčů a přiznám se, že i “netrefená” sestava. Hráli jsme proti výbornému soupeři, kterému jsme mohli konkurovat jen výborným kolektivním výkonem, ale minimálně u tří hráčů jsem neviděl patřičné odhodlání. Ve druhém poločase, po vystřídání hráčů jsem viděl obrovskou vůli a velké nasazení u všech hráčů.

Soutěž se “nemile” dramatizuje a je potřeba zabrat v příštím kole v Mladé Boleslavi. Nic jednoduchého to však nebude.

Hráči utkání: 1/ Jankovský, 2/ Motyčka, 3/ Novák

FK Pardubice- FK Meteor VIII 2:1 (2:0)

Branka: Jankovský

Sestava: Novák; Candra-Oliva- Lukavec; Chlupáč (33´Mentberger)- Cerman- Jankovský- Motyčka- Oswald; Zelenka (41´Bradáč)- Novotný (41´Klíma)