MU : 11.5.2019   FK METEOR PRAHA – FŠ LITVÍNOV ( 6 : 2 )

V sobotní odpoledne k nám zavítali hosté z Litvínova. Kluky nabádáme, ať si dají pozor na začátek utkání a zaměří se hlavně na kombinaci, která nám minulé zápasy hodně vázla. Kluci si vzali rady k srdci a začátek utkání nám vychází. Soupeře zamykáme na jeho půlce, máme drtivý tlak, který vyústí v první branku. Celá první třetina probíhá v naší režii, soupeř se na naší polovině objevuje velmi zřídka a po ještě jedné brance jí ovládáme 2:0. Druhá třetina je z naší strany slabší, převážně směrem dozadu. Děláme hloupé individuální chyby, které pramení z naší nedůslednosti a nedůrazu. Naštěstí byli produktivní hlavně naši záložníci a celkově se postarali o čtyři branky. Z poslední třetiny se odehrálo asi jen 5 minut, kdy po opravdu slušném lijáku a převážně bleskům ukončuje rozhodčí předčasně zápas. Konečný výsledek nedohraného zápasu byl 6:2. U našeho výkonu bychom vyzdvihly snahu o kombinaci a točení těžiště hry, ale zároveň nám chybí větší přímočarost a rychlost při práci s míčem. Zapracovat musíme na defenzívě, s kterou nejsme vůbec spokojeni a větší podpoře hráčů směrem do ofenzívi. Děkujeme rodičům za podporu v zápase.
MU : 12.5.2019  FK METEOR PRAHA – SK ĎÁBLICE ( 2 :0 )
Ve velmi chmurném počasí jsme dnes doma přivítali souseda z Ďáblic, který nám na podzim uštědřil porážku. Cíl byl tedy jasný, soupeři to vrátit a zároveň navázat na poslední povedené výkony i vítězství. Hned od začátku utkání soupeři ukazujeme, že dnes to budeme my, kdo bude chtít diktovat tempo hry a být aktivní. Bohužel hned během deseti minut pálíme dvě stoprocentní šance. Nadále jsme aktivní, ale soupeř pozorně a urputně brání. Do konce poločasu žádná branka nepadá a stav je nerozhodný 0:0. O přestávce kluky nabádáme, ať pokračují v aktivní a trpělivé hře. Ve druhém poločase je soupeř aktivnější a nebezpečnější. Máme pasáž hry, kdy jsme zatlačeni na chvilku před vlastní brankou, ale soupeř z toho nic nevytěží. Do vedení se dostáváme po nádherně zahraném přímáku Zdendy Egera. To nám uvolňuje více nohy a snažíme se soupeře dorazit. To se povede opět Zdendovi na konci zápasu a připisujeme si velmi vydřené, ale zasloužené vítězství. Klukům patří pochvala za snahu o kombinační hru i za cenu rizika. Po dlouhé době udržujeme čišté konto, což je pro nás taky velmi důležité. Děkujeme rodičům za podporu.