Na naše hřiště přijelo nejlepší mužstvo jara, FK Teplice. Věděli jsme o jejich kvalitách a přizpůsobili jsme tomu naší hru. Soupeř byl vynikající, ale kluci v obraně pracovali také skvěle, proto měli Teplice v prvním poločase pouze jednu velikou šanci, kterou také využili. Ve druhém poločase byla dominance ještě větší, nám docházely síly, ale nadále jsme byli výborní směrem dozadu. Dopředu nám však chyběly síly. Patnáct minut před koncem vybojoval Tomáš Jankovský roh, po němž zahráli Tepličtí rukou a kopala se, dle záznamu, správně nařízená penalta (video na fcb FKM U15). Poté Teplice ještě zvýšily aktivitu, ale opět vyzdvihnu obrannou činnost našeho mužstva, především pak naší stoperskou trojici a brankáře. V závěru utkání jsme to byli my, kdo mohl rozhodnout, ale Tomáš Jankovský v nadějné pozici překopl branku. Utkání šlo do penalt, kde náš brankář odčinil svůj výkon v Mladé Boleslavi a rozhodl o našem vítězství po pokutových kopech.

Obrovská pochvala našim klukům, všichni se vydali pro úspěch. Samozřejmě bych rád viděl konkurenceschopnější výkon ve hře, ale zopakuji, že soupeř byl po herní stránce skvělý. Troufám si tvrdit, že aktuálně bude mezi prvními třemi u nás. Schopnosti a osvojené dovednosti kluků z Teplic jsou na skvělé úrovni. A pokud bych měl sestavit model ideálního mužstva či jednotlivce, tak by se hodně podobal našemu dnešnímu soupeři.

Hráči utkání: 1/ Novák, 2/ Motyčka, 3/ stopeři

FK Meteor VIII- FK Teplice 2:1 pk (4:1)

Branka: Motyčka

Sestava: Novák; Oswald (63´Chlupáč)- Martínek- Oliva- Lukavec-Štádler; Cerman- Motyčka- Zelenka (50´Mentberger)- Jankovský (69´Zemánek); Novotný (63´Candra)