25. kolo ČDD U 17 C sobota 11.5. 2019 12 : 45 tráva

TJ SVITAVY – METEOR U16 1 : 1 ( 1 : 0 ) penalty 4 : 5

Výhra na penalty

V dalším jarním kole jsme se na trávě střetli s prvním mužstvem tabulky TJ Svitavy. Do utkání jsme vstoupili s cílem vysoko napadat kombinační hru domácího mužstva. V úvodu zápasu byli domácí hráči velmi aktivní a důrazní, kombinačně vyspělí, těžko jsme dostávali přes zhuštěný střed hřiště, po ztrátách ve středu hřiště měli hráči Svitav dvě slušné šance, které zahodili, když vstřelili branku rozhodčí ji správně neuznal, centrující útočník byl metr za brankovou čárou. Postupně jsme vyrovnali hru, ale chybou v rozehrávce na hranici pokutového území jsme nabídli šanci ve 30. minutě, kterou útočník Svitav P. Hýbl bezpečně proměnil.

Ve druhém poločase jsme byli aktivnější, vypracovali jsme si dvě šance ale ty jsme neproměnili. Díky dvojímu střídání jsme šli za vyrovnáním, domácí hrozili z rychlých kontrů, ale ty naše obrana vyřešila. V 83. minutě jsme vyrovnali, svoji šanci bezpečně proměnil S. Valenta. Chtěli jsme zvítězit, měli jsme převahu, s tvrdou ranou zpoza vápna D. Bárty se však zákrokem dne poradil domácí brankář. Utkání skončilo zaslouženou remízou 1 : 1, v pokutových kopech nás podržel V.Valín, který kryl tři penalty domácích. Se hrou a s bojovným výkonem mužstva především v II. poločase jsme spokojeni .

Sestava : Valín, Ficek, Holub, Fodor, Matys, Kupka, Alsterlind , Bárta, Lízálek, Valenta, Piják

Náhradníci : Suchý, Navrátil, Barabáš