MU : 8.6.2019 -  SK SLAVIA PRAHA – FK METEOR PRAHA  ( 5 : 4 )
Derby se Slavií jsme sehráli přímo na hlavním stadionu ( SINOBO STADIUM ) soupeře, kde se odehrávají velké zápasy jako je pražské derby, evropská liga nebo kvalifikace na mistrovství evropy. Pro kluky i nás trenéry to byla obrovská zkušenost a zážitek, který se nemusí už třeba nikdy opakovat. Zápas se nám nehodnotí vůbec snadno a frustrace se zklamáním v nás bude ještě asi nějakou dobu. Na vítěztsví nám nestačilo desítky promarněných šancí ani to, že jsme proti týmu jako je Slavie byli 60 minut jednoznačně lepším týmem. Pojdmě k utkání. První třetina byla herně ještě vyrovnaná, kde šance měli oba týmy, ale Slavie byla produktivnější a vedla 2:0. O poločase kluky uklidňujeme, že kontaktní branka nás nakopne. Od druhé třetiny zápas naprosto ovládáme. Máme neskutečný počet šancí a vyrovnáváme na 2:2. Bohužel chvilku před koncem druhé třetiny dostáváme lacinou branku na 3:2. Třetí třetina má fantastické tempo a opět soupeře meleme. Po naší vyrovnávací brance na 3:3 máme nespočet šancí, ale skvělý soupeřův brankář a konstrukce brány jsou proti. Bohužel sešívaní potrestali vše a dostávají se do vedení 5:3. Stihneme ještě po hezké akci snížit a v poslední minutě udělat závar před brankou, ale míč končí na brankové čáře. Tento fantastický zápas končí 5:4 pro SKS. Před klukama musíme opravdu smeknout. Přehrávat Slavii, která má už od přípravek úplně jiné možnosti si zaslouží obdiv. Vybrali jsme si opravdu smůlu, kdy jsme dokonce neproměnili i dvě penalty. Náš výkon měl dnes opravdu vše, pohyb, presink, kombinaci, přímočarost. Po dnešku můžeme říct, že výkon je někdy více než výsledek a na kluky jsme právem hrdý. Opět se nám ukázalo, že jdeme správným směrem. Naše intenzivní tréninky i nároky na hráče se budou postupně zvyšovat, abychom náš progress opět posouvali dále. Prohra bolí, ale příští poslední kolo proti Varům je pro nás velmi důležité a společně uděláme pro výhru VŠE. Na závěr poděkování Slavii za umožnění zápasu na hlavním stadionu a rodičům za skvělou podporu.

Rychlá odpověď