V neděli dopoledne se na fotbalovém hřišti v Praze 8 – Libni po delší době sešla velmi slušná návštěva milovníků kopané. Přispěli k tomu především fanoušci Sokola Hostouň, vedoucího mužstva divizní skupiny B, kteří přijeli do Prahy podpořit své fotbalisty v zápase s domácím Meteorem. Odměnou jim mělo být vítězství nebo aspoň zisk bodu, který by jim před závěrečným zápasem s Motorletem zaručoval postup z prvního místa do ČFL Jejich plány na bezstarostnou oslavu, ale zastavil velmi dobrý výkon domácího mužstva, který tak jako jediný lídra tabulky porazil v tomto soutěžním ročníku dvakrát. Po podzimním vítězství v Hostouni 2 : 0, přehráli hráči Meteoru svého soupeře zcela zaslouženě i tentokrát.

Ač bylo opět už dopoledne pěkně teplo, měl zápas velmi slušnou úroveň. I tak se díky pozorným defenzívám první poločas odehrál spíš mezi vápny obou mužstev. Výjimkou byla 4. minuta kdy hostující Kulhavý po centru zprava trefil koníčkem břevno domácí branky. Nebezpečnou situaci ale nakonec vyřešil domácí kapitán Frantl. Po dlouhých minutách bez šancí se dostal ve 31. minutě ke dvěma střelám i domácí Budějský. Ta první ještě mířila vedle, ale po té druhé „mazácké“ už Czehowský lovil míč za svými zády. 1 : 0. Tímto výsledkem také první poločas skončil.

Kdo čekal, že druhý poločas bude ve znamení velkého tlaku hráčů Hostouně, tak se mýlil. Domácí svůj jednobrankový náskok nebránili, ba naopak se snažili o jeho navýšení. V 53. minutě předvedli Schulz s Kostkou velmi pohlednou akci, kterou zastavil jen za cenu rohového kopu Dosoudil. A právě po jeho zahrání Hankem se radovali domácí podruhé. Po přetaženém centru totiž poslal míč do skrumáže před brankou hostů Holeček a Frantlova pohotová teč rozjásala nejen své spoluhráče, ale i domácí fanoušky. 2 : 0. Takový průběh zápasu málokdo čekal. Hosté to ani za tohoto nepříznivého stavu nevzdávali, ale spolehlivě a obětavě hrající domácí defenziva je k ničemu vážnějšímu nepouštěla. Výjimkou byla dělovka Dosoudila z 58. a hlavička a následná střela Laušmana z 63. minuty s kterými si ale brankář Šrámek poradil. Hosté se stále snažili o kontaktní gól a tak vsadili vše na útok. Tím ale otevírali větší prostor pro domácí brejky. Po jednom z nich v podání Sůry a Zolotuchina poslal míč v 70. minutě za záda bezmocného Czechowského nekompromisně Kostka a zvýšil tak na 3 : 0. Jen na chvíli domácí povolili v koncentraci a bylo to opět „jen“ o dvě branky. V 72. minutě neuhlídal rozběhnutého Hájka Frantl a ve vlastním pokutovém území jej zastavil jen za cenu faulu. Následný pokutový kop s přehledem Laušman proměnil. 3 : 1. V závěru utkání mohl skóre navýšit ještě Holeček, ale jeho střelu brankář hostů zneškodnil. Vítězství domácích bylo zcela zasloužené. Je jen škoda, že takových výkonů nebylo na jaře víc.

FK Meteor Praha VIII – Sokol Hostouň 3 : 1(1 : 0)

Branky: 31. Budějský, 54. Frantl, 70. Kostka – 72. Laušman

ŽK: 1 – 3

R: Hanyš M. – Talpáš P., Jati D.

DS: Vrzal J.

FK Meteor Praha VIII

ŠrámekJanků, Frantl, Frohna, SůraHolečekSchulz(86. Junek),Hanek, Budějský(78. Nečas), Zolotuchin(89. Ilušák)Kostka(92. Dvořák). Trenér: J. Tichai.

ps