Po téměř dvouměsíční přestávce zahájil FK Meteor nový soutěžní ročník na půdě FK Ostrov. Pražané jeli na západ Čech s cílem vrátit svému soupeři domácí porážku 1 : 2 ze závěru minulého ročníku. Když se po téměř půlhodině ujali v utkání vedení, zdálo se, že se jejich cíl bezezbytku naplní. Jenže domácí nejen že skóre do poločasu vyrovnali, ale po přestávce k radosti téměř tří stovek diváků přidali ještě další dvě branky. V tento moment se zdálo, že o vítězi zápasu je rozhodnuto. Hosté se ale s tímto nepříznivým stavem nechtěli smířit a v závěrečných minutách po drtivém tlaku skóre srovnali. O vítězi utkání a zisku druhého bonusového bodu tak musely rozhodnout pokutové kopy, ve kterých byli domácí fotbalisté přesnější.

První šance ke vstřelení branky měli v 11. a 16. minutě domácí, ale ani Psohlavec, ani Janda své příležitosti nevyužili. Stejně neúspěšně si o chvíli později vedli krátce po sobě Rada a Janků z Meteoru. Obě mužstva víc útočila než bránila a tak byl na obou stranách k vidění nezvyklý počet příležitosti ke vstřelení branky. Ve 25. minutě ještě Novotný po nádherné přihrávce Frohny za obranu domácích Vaněčka nepřekonal, ale vše si vynahradil o tři minuty později když hlavou po Budějským zahraném rohu otevřel skóre zápasu. 0 : 1. Další minuty se odehrávaly spíše uprostřed hřiště bez nebezpečných situací před oběma brankami. Výjimkou byla 40. minuta kdy po Jankovského rohu a hlavičce Psohlavce zachraňoval čisté konto na brankové čáře brankář hostů Toma. Na následnou dorážku Matouška už ale nestačil reagovat. 1 : 1. Tato vyrovnávací branka domácí nabudila k závěrečnému tlaku, ale šance Vrby a Kočího zůstaly naštěstí pro hosty nevyužity.

Do druhého poločasu vstoupili mnohem aktivněji hráči Meteoru. Vedení na jejich stranu mohl vrátit v 52. minutě Dvořák, kterého chytrou přihrávkou poslal do šance Holeček. Jeho technickou střelu na vzdálenější tyč stačil ale domácí gólman konečky prstů vytěsnit na roh. Opět se ukázalo, že proměňování šancí je přetrvávajícím problémem pražanů. Trest přišel záhy. Po Dvořákově ztrátě na útočné polovině podnikli domácí Janda s Jankovským v 61. minutě bleskový protiútok na nějž defenzíva hostů nestačila zareagovat a pro zcela volného před brankou číhajícího Kočího nebyl problém překonat bezmocného Tomu. 2 : 1. V 64. minutě měl na kopačce vyrovnání po přihrávce od Dvořáka mladičký Novotný, ale ani v tomto případě jeho střela za zády Vaněčka neskončila. To domácí s proměňováním nabídnutých šancí problém neměli. V 72. minutě se dožadovali hosté odpískání faulu na polovině hřiště na Radu, rozhodčí však situaci vyhodnotil jinak a než se hráči Meteoru opět soustředili na hru zvýšil Kobera náskok domácích na 3 : 1. Co se týká počtu branek, tak to stále nebylo vše. Domácí hráči a početné publikum si už byli téměř jisti tříbodovým vítězstvím, ale opět se ukázalo, že se fotbal hraje až do závěrečného hvizdu rozhodčího. Posledních patnáct minut bylo i díky podařenému střídání ve znamení tlaku hostů a výsledek se i s trochou štěstí dostavil. V 77.minutě přihrál Dvořák míč do pokutového území Kostkovi jehož střelu na branku stačil do sítě domácích dotlačit v malém vápně číhající Junek. 3 : 2. Hosté svůj tlak sice stále stupňovali, ale scházel někdo kdo by míč za záda Vaněčka dostal. Až přišla 83. minuta. Toma po jednom z řídkých útoků domácích poslal dlouhý míč na jejich polovinu, který si po vyhraných hlavičkových soubojích Kostky a Frantla napálil dezorientovaný Janda do vlastní branky. 3 : 3. Ani jeden z týmů s tímto výsledkem nebyl spokojen a tak se v závěru oba snažili strhnout vítězství na svou stranu. To se ale už žádnému z nich nepodařilo a tak přišly na řadu penalty. V těch byli přesnější domácí a připsali si tak do tabulky první dva body.

FK Ostrov – FK Meteor Praha VIII 3 : 3(1 : 1),   p.k. 3 : 1

Branky: 40. Matoušek, 61. Kočí, 72. Kobera – 28. Novotný, 77. Junek, 83. vlastní

RS: Plzák D. – Krupka P., Míč V.

DS: Mareška L.

ŽK: 2 – 2

FK Meteor Praha VIII

Toma – Janků, Frantl, Frohna, Sůra – Rada – Ezeala(64. Kostka), Budějský(76. Junek), Holeček(64. Schulz), Dvořák – Novotný. Trenér Fíček.

ps