V prvním kole ČLD jsme nastoupili v Litvínově. Začátek utkání probíhal dle našeho očekávání. Domácí byli velmi nažhaveni a nenechávali nám centimetr prostoru neustálým napadáním. Nicméně jsme úvodní čtvrthodinu zvládli bez výraznější šance domácích a hru následně vyrovnali. Postupně jsme se dostávali k ohrožení branky domácích a v 21. minutě po střele Holcmana z pravé strany brankář míč pouze vyrazil k volnému Jarovskému. Ten si míč zpracoval a nezadržitelně nás poslal do vedení. Po brance jsme byli lepším týmem a dostali jsme se k zakončení z vápna zakončoval Holcman po pěkné přihrávce Miřatského, ale bohužel vedle. Bohužel po našem rohu a rychlém protiútoku domácích jsme ve 27. minutě inkasovali vyrovnávací branku. Nejdříve dvakrát skvěle zasáhl dobře chytající Valín, na třetí zakončení již nedokázal reagovat. Poté se hra vyrovnala. Domácí hrozili dlouhými nákopy za obranu a ze standardních situací, nicméně do gólových příležitostí jsme je nepustili. Nám se dařili kombinační akce a po jedné z nich se dostal do slibného zakončení Řehák, ale brankou to bohužel neskončilo. Když se zdálo, že poločas skončí remízou, tak se po autovém vhazování na půlce dostal k míči Jarovský, obešel stopera a ze čtyřiceti metrů trefil prázdnou branku, jelikož brankář domácích byl vyběhnutý daleko za pokutovým územím.

Do druhého poločasu jsme šli s tím, že musíme přečkat očekávaný tlak domácích. Toto se nám bohužel nepodařilo a po nepřehledné situaci v našem pokutovém území byli domácí důraznější a podařilo se jim vyrovnat. Ještě před tím na začátku poločasu musel střídat zraněný Miřatský, kterého nahradil Vlček. Po inkasované brance jsme začali mít více ze hry a brzy se nám podařilo vstřelit třetí branku. Byla podobná té druhé, kdy se opět podařilo Jarovskému trefit opuštěnou branku domácích, tentokrát z cca třiceti metrů. Poté jsme měli hru pod kontrolou a po akci po pravé straně Jarovský zpětnou přihrávkou vybídl ke skórování Holcmana, který trefil tyč. Závěr zápasu jsme měli pod kontrolou a domácí jsme již nepustili do vážnějších příležitostí. V závěru zápasu se dostali do hry ještě Vágner a Vacík.

 

Sestava: Valín – Řehák, Štěpnička, Špaček, Penc – Asad, Macek, Holcman – Miřatský (48. Vlček), Jarovský (83. Vacík), Kousal (67. Vágner)

 

Do hry nezasáhli: Bína, Dufek, Moravec, Stracený