Česká liga mladších žáků

FK Meteor Praha VIII – Slavoj Vyšehrad 7:1

V sobotu jsme na domácím hřišti premiérově vstoupili jak do soutěží mladších žáků, tak do soutěže české ligy. Los nám na úvod soutěže přichystal soupeře, se kterým máme dobré zkušenosti ze soutěží přípravek, kdy jsme s ním nikdy neprohráli, ale poslední vzájemný zápas je 3 roky starý, i proto klukům říkáme, že soupeř to nebude snadný a pokud chceme první výhru, musíme poctivě pracovat. Z kraje utkání možná i pod tíhou prvního ligového zápasu v kariéře kluků jsme malinko nervózní, nedaří se dostat trochu klidu na kopačky a soupeř se dostane do pár šancí, ale zásluhou našeho brankáře, který střely soupeře udržel a nepustil tak Vyšehrad k dorážkám nedostáváme první branku. Naštěstí se rychle dostáváme do pohody, začínáme si tvořit víc a víc šancí, ale bohužel naše bolístka proměňovat si vytvořené šance se opět ukázala a tak v prvním poločase dáváme jen dvě branky, ale šancí bylo tak na pět. V druhém poločase již nedáváme soupeři jako v prvním 10 minut na rozkoukanou a hned aktivní hrou soupeře přehráváme, kombinujeme a vytváříme si šance, které dokážeme proměnit a v poklidu si připisujeme první ligové vítězství . Jen škoda obdržené branky, která pramenila z našeho uspokojení vyšším vedením. I přes výhru a námi kontrolované utkání, je, ale stále hodně na čem pracovat a co zlepšovat, protože náš výkon nebyl zcela podle představ,  ikdyž výsledek hovoří odlišně.