MU : 7.9.2019  FK METEOR PRAHA – FK NERATOVICE  ( 2 : 1 )

Ve 3 ligovém kole žákovské ligy k nám zavítali Neratovice. Klukům už v týdnu připomínáme loňský velmi vyrovnaný zápas a vtloukáme jim do hlavy, že soupeř je progressově zase o něco dál. Těsně před zápasem se opět dozvídáme, že kvůli nízkému počtu hráčů soupeře bude hrací čas 2×35 minut, což výhoda byla rozhodně pro hosty. Utkání je od začátku vyrovnané, hodně soubojové, kdy se oba týmy snaží brzo neinkasovat. První šanci si vytvořili hosté, ale postupně přebíráme otěže hry. Během krátké chvilky si vytvoříme spoustu šancí, ale uděláme ze soupeřova brankáře hráče zápasu. To byl dnes kámen úrazu a to je opět naše finální fáze. První branku vstřelíme po obětavém skluzu našeho středopolaře. Poločas končí tedy těsně 1:0 pro nás. Kluky dále hecujeme k napadání soupeře, tlaku na brankáře a uklidnění druhou brankou. To se nám bohužel nedaří a soupeř z nenápadného brejku vyrovnává. Tato chvíle byla pro kluky velmi složitá, protože psychická odolnost klesla a zároveň soupeř vycítil šanci na fantastický výsledek. Naštěstí kluci ukázali charakter a srdce a pět minut před koncem dáváme vítěznou branku.
Přiznáváme, že dnešní zápas nebyl úplně koukatelný, spíše se bojovalo a na těžkém měkkém terénu kombinace a technická zdatnost vázla. Kluky, ale chválíme za zvládnutí velmi těžkého zápasu, věříme že nám to pomůže v další práci a přípravu na velmi těžké nadcházející zápasy. Někdy je důležitější zvládnout zápas charakterem a vůlí, nežli krásou. Neratovice chválíme za sympatický výkon. Rodičům děkujeme za podporu.