5.kolo CLD U 19 sobota 7.9. 2019 12 : 00 Zlín, tráva

FC ZLÍN – METEOR U 19 2 : 4 ( 0 : 1 )

Zasloužená výhra

Po dobrém , nadšeném a zodpovědném výkonu vezeme tři body ze Zlína. Do utkání jsme vstoupili aktivně, v 8. minutě byl v pokutovém území po průnikové přihrávce faulován pronikající A. Jarovský, nařízenou penaltu proměnil J. Blažíček 0 : 1. Dále jsme se snažili o kombinační hru, vycházeli jsme se zajištěné obrany, na polovině soupeře jsme byli nebezpeční. Domácí hrozili dlouhými míči do pokutového území, kde se snažili o důrazné zakončení.

Ve druhém poločase v 53. minutě domácí vyrovnali, nedůrazný odkop vrátili po kombinaci na naší levé straně do vápna, kde se prosadil L. Hrdlička a vyrovnal na 1 : 1. V 55. minutě prošel rohový kop do vápna na nekrytého V. Velebu, který z první vstřelil naši druhou branku 1 : 2. V 57. minutě se po kombinační akci dostal do vápna A. Jarovský, jeho střelu vytěsnil brankář Bachůrek na tyč, proti dorážce M. Němce z malého vápna byl bezmocný 1 : 3. Domácí se nás snažili dostat pod tlak, do vyložené šance jsme je nepustili. V 75. minutě po pěkné průnikové přihrávce J. Krále se prosadil střelou na zadní tyč A. Jarovský 1 : 4. Pokračovali jsme ve vytváření šancí, po rozehraném rohovém kopu jsme vstřelili další branku, ale pro postavení mimo hru ji rozhodčí neuznal. Poslední velkou šanci po uvolnění J. Krále neproměnil L. Podzimek. V nastaveném čase v 92. minutě posoudil rozhodčí zákrok J. Šeráka ve vápně jako faul, nařízenou penaltu proměnil L. Hrdlička a snížil na konečných 2 : 4. Za předvedenou hru jsme si body zasloužili.

Hodnocení soupeře :

Hosté, kteří doposud nevstřelili ještě ani jednu branku a byli bez bodu, nás předčili v nasazení a touze po výhře. Mimo čtyř branek měli ještě tři dobré šance, nás podržel nový brankář Bachůrek, který jako jediný snesl přísnější měřítko. Doufám, že to byl z naší strany momentální kolaps, který v dalším utkání odčiníme.

Sestava : Šerák, Chaloupka, Blažíček, Macek, Špaček, Topol, Greguš, Král, Veleba, Němec, Jarovský

Náhradníci : Machytka, Petrouš, Trenkwitz, Hobzík, Podzimek, Valín