MU 6.10.2019 : ČESKÁ LIGA ŽÁKŮ – FK METEOR PRAHA – SK KLADNO ( 8 : 1 )
Další velmi náročné utkání v lize jsme sehráli doma na umělé trávě. Soupeřem bylo Kladno, s kterým svádíme vždy fantastické a vyrovnané souboje, které zatím končili vždy výhrou o gól v náš prospěch. Začátek utkání je z naší strany nervozní a soupeř je 10 minut jasně lepší. Nemáme pohyb a hraje se převážně na naší půlce. Tlak přečkáme a přebíráme otěže hry. Pomáhá nám štastný gól z rohu po brankářově chybě. Kluky branka nakopává a sebevědomí narůstá. První třetinu vyhráváme těsně 1:0. Druhá třetina je od nás famózní. Jsme v obrovském pohybu, kluci makají jeden za druhého, vyhráváme osobní souboje a hosté si s námi vůbec nevědí rady. Celkové v této pro nás skvělé třetině dáváme 5 branek a před posledním dějstvím vedeme 6:0. Kluci se hecují, že ještě není konec a stále musíme jezdit po zadku. V poslední půlhodině nepřipouštíme žádné drama, ačkoliv logicky náš výkon klesne. Kladno si připsalo pár šancí a dalo i čestnou branku. Vítězství si ale suverénně pohlídáme a připisujeme si další tři body do tabulky. Nikdo nečekal takto jasný výsledek, nutno ale podotknout, že hra kromě druhé třetiny, tak jasná nebyla. Kluci si dnes zaslouží smeknout za opět týmový přístup, který se zlepšuje zápas od zápasu, ale také za nasazení, pohyb a celkově kvalitní výkon. Projevila se dobrá fyzická připravenost a návyky z tréninku. Vytknout musíme někdy velmi zbytečné fauly, kterými soupeře dostáváme zadarmo do brankových příležitostí. Příští kolo nás čeká cesta do Chomutova, který patří ke špici naší soutěže, takže naše příprava musí být zase o něco důkladnější. Pochvalu si dnes zaslouží naši rodiče, kteří nám vytvořili opravdu bouřlivé domácí prostředí.