U11: Vysoká prohra s Duklou 32:9

V ideálním podzimním počasí jsme zavítali na legendární stadion na Julisce, kde hraje svá domácí utkání pražská Dukla. Poprvé hrajeme své mistrovské utkání na hřišti větších rozměrů a s větším počtem hráčů 6+1, které nám jasně ukázalo v jakém stavu jsou naši hráči po stránce fyzické a technické připravenosti. Jedinou omluvou pro nás může být fakt, že s tímto typem hry teprve začínáme.
Náš dnešní soupeř nám dal určitě nezapomenutelnou lekci s tvrdosti a agresivity, které jsme se nedokázali po celé utkání přizpůsobit a díky tomuto stylu hry Dukla zaslouženě dominovala po celé utkání. Již po první čtvrtině jsme prohrávali o pět branek, když pouze jedno hřiště udrželo vyrovnaný remízový stav. V polovině utkání musíme konstatovat, že naši brankáři nemají zrovna svůj den a po obdržení dvaceti branek v součtu dvouch hřišť odstupuje pro zranění Jachura, kterého v brance střídá hráč z pole Blažek, který se se svojí novou pozicí brankáře popral asi nejlépe ve zbývajícím průběhu třetí a čtvrté čtvrtiny. Obránci měli na větším hřišti problémy s rozehrávkou a obzvláště na jedné straně se nevyplácely dlouhé nakopávané balony, které se okamžitě vracely zpět v podobě dalších útoků na naši branku. Měli jsme převážně problémy ve dvouch obráncích uhlídat a obsadit dva soupeřovy útočníky. V tvrdé konkurenci záložníků, byl našim jediným konkurence schopným, náš kapitán Vondrášek, který jako jediný dokázal vystřelit ze střední vzdálenosti. Naši záložníci, ač se snažili o dobré kombinace a chtěli podpořit útok, nestačili svým výkonem dotáhnout tempo Hry. Bohužel ve většině případech vše končilo pouze u pokusů, protože většina přihrávek byla nepřesná či slabá a chyběla nám rychlost a bojovnost. Špatná produktivita útočníků už byla jen vyústěním poměrně ojedinělých kombinací před brankou soupeře, a proto jsme za poslední dvě čtvrtiny vsítili pouze jednu branku na dvouch hřištích a dvanáct jich obdržely.
Přes tento debakl nebudeme věšet hlavu a už příští týden nás čekají další utkání na Spartě či na turnaji Ondrášovka Cup, kde se určitě budeme chtít prezentovat lépe. Meteor do toho…..