MU 19.10.2019 : PRAŽSKÝ PŘEBOR ŽÁKŮ – FK METEOR PRAHA – FK DUKLA PRAHA ( 0 : 7 )
Velmi silný ročník pražské Dukly jsme přivítali doma na Štěpničné. Bohužel hosté nám uštědřili ostudný debakl. Zápas pro nás začal strašlivě a už ve 3 minutě po hrubce našeho brankáře dostáváme branku z penalty. To nám psychicky nepomáhá a dostáváme druhý gol. Do konce poločasu hru vyrovnáváme, místama nepředvádíme úplně špatný fotbal, ale bez zakončení. Druhý poločas byl z naší strany zoufalý. Dukla ve všech směrech lepší a zaslouženě si připisuje jasné vítězství. Je nutno dodat, že Dukla zápas nepodcenila a poslala své čtyři nejlepší hráče, kteří prakticky zápas rozhodli. Kluky můžeme pochválit jen za to, že i za nepříznivého stavu se snažili po celý zápas hrát kombinační fotbal. Bohužel bez kvality, pohybu, odvahy a nabídky se s takto vyspělým soupeřem měřit rozhodně nemůžeme. Nejvíce nás mrzí, že nikdo z našich ofenzivních hráčů nebyl nebezpečný pro branku soupeře a nebyl schopný se soupeřovi obránci podstoupit souboj. Pro příští zápas poučení, že sestava musí byt razantně odlišná.
MU 20.10.2019 : ČESKÁ LIGA ŽÁKŮ – FK METEOR PRAHA – FK TEPLICE ( 4 : 0 )
Další šlágr jsme odehráli proti favoritovi z Teplic, kterého se nám zatím ještě nepovedlo porazit. Víme, že každá série jednou končí a v kabině se hecujeme, že nastal ten čas. Do zápasu jdeme s určitou taktikou, kterou jsme po celý zápas až na pár chybyček plnili dobře. První třetina je hodně vyrovnaná, kdy obě obrany pracují dobře a jsou spolehlivé. Teplice jsou silnější na míči, my nebezpečnější z brejkových situací. Třetina končí bez branek. Druhé dějství ovládáme a pracujeme skvěle. Po rohu si soupeř dává vlastní branku a to nás nakopává. Další dvě branky, které dáváme si zaslouží obdiv. Nejdříve krásná individuální akce a přihrávka do prázdné brány, a potom fantastická střela z 30 metrů. Vedeme 3:0 a do poslední třetiny jdeme s cílem hrát více zezadu a neobdržet rychlou branku. Celá třetina se odvíjí na naší půlce, kdy nás soupeř hodně zatlačil, trefil dvě břevna a my jsme pasivní. Nakonec přidáváme opět po rohu rozhodující branku a připisujeme si skvělé vítězství. Kluci dnes ukázali vůli, obrovské nasazení a hlavně plnění taktických pokynů. Skvěle jsme vymazali klíčového hráče hostů a nejlepšího střelce soutěže. Po celý zápas jsme předvedli skvělý běžecký výkon, na kterém si zakládáme. Příští kolo nás čeká lídr tabulky a neporažený tým SLAVIE PRAHA. Pokud derby budeme chtít zvládnout, musíme opět předvést výkon na hranici svých možností. Uděláme maximum. Děkujeme rodičům za příjemné povzbuzování.