MU Sparta U10 – FK Meteor U11 35:14

V úterní podvečer jsme sehráli další mistrovské utkání za umělého osvětlení v tréninkovém centru mládeže AC Sparta Praha na Strahově s o rok mladšími hráči AC Sparta. Utkání bylo rozděleno na dvě skupiny, když jedna hrála v modelu 5+1 z důvodu sehrání pro turnaj Ondrášovka a druhá v modelu 6+1 na větší hřiště ve kterém budeme hrát čím dál častěji, aby náš přechod na větší hřiště nebyl až takovou změnou.
První skupina:
16:10 ( 3:3,8:2,3:3,2:2) 5+1
Po celou dobu velmi vyrovnané utkání nejenom výsledkově. První čtvrtinu jsme soupeře přehrávali a zaslouženě šli dvakrát do vedení. Zkoušeli jsme nový herní styl na jednoho obránce, tři záložníky a jednoho útočníka (takzvaný diamant), kterým hrála Sparta a dařilo se nám plnit si úkoly na hrací ploše. Druhou čtvrtinu jsme sice výsledkově propadli, ale tam bereme chybu na sebe my trenéři z důvodu špatného přepínání na hrací ploše ze stylu 1/3/1 na 2/1/2 a tudíž vznikl zmatek, který soupeř velmi rychle a efektivně potrestal. Po zbytek zápasu  jsme již nic nového nezkoušeli a důstojně dohráli hrou, kterou by jsme se chtěli prezentovat. V brance se velmi dobře předvedli hráči s pole Koštial a Blažek.
Druhá skupina:
19:4 ( 2:2,6:1,3:0,8:1) 6+1
Po první vyrovnané čtvrtině, kdy ve středu hracího pole hrál s velkou chutí Viktorin jsme začali propadat nejenom výsledkově, ale i herně. Soupeř nás přehrával ve všech individuálních dovednostech a naši hráči působili na hřišti v některých momentech až staticky. Brankáři opět neměli svůj den a zbytek hráčů po fyzické stránce taktéž nebyli ideálně připravený. Bohužel u některých kluků převládá pocit, že si jdou zahrát, ale ne vyhrát. Né vždy je to správně.
Závěrem je třeba dodat, že to je bohužel obrázek přístupu většiny chlapců od tréninku počínaje, přes slušné vystupování (zdravení starších osob či jiných rodičů, disciplinovanost na trénincích či turnajích, vzájemném respektu ke spoluhráčům či soupeřům) a důstojnou reprezentaci klubu FK Meteor.