13.kolo CLD U 19 sobota 2.11.2019 11 :00 Mladá Boleslav UMT

FK Mladá Boleslav – METEOR U 19 2 : 2 (0 : 0 ) penalty 2 : 4

Cenné body z Boleslavi

V dalším utkání jsme se střetli se sousedem z konce tabulky. Úvod zápasu byl neurovnaný, nedokázali jsme si vytvořit příležitosti k ohrožení branky domácích. Domácí hrozili z dobře rozehrávaných standartních situací, podržel nás J. Šerák který kryl průnik domácích a poradil si i s trestným kopem z nebezpečné vzdálenosti za velkým vápnem. V dalším průběhu prvního poločasu si domácí připravili několik příležitostí, ale byli v zakončení nepřesní. V největší šanci se objevil M. Němec, kterého obránce Boleslavi sestřelil ve velkém vápně, rozhodčí jasnou penaltu neodpískal.

Ve druhém poločase jsme v 67. minutě inkasovali první branku, po faulu na J. Blažíčka získali domácí výhodu rohového kopu. Po jeho rozehrání přišel náš faul na hranici velkého vápna. Domácí D. Pech utaženou střelou trefil horní růžek naší branky, J. Šerák neměl nárok, 1 : 0. Zvýšili jsme aktivitu, po dvojím střídání jsme domácí zatlačili do defenzívy. Získali jsme několik rohů, v 73. minutě se po rohovém kopu M. Němce prosadil hlavou J. Greguš 1 : 1. Pokračovali jsme v aktivní hře s vysokým napadáním rozehrávky soupeře. V 76. minutě získal míč O. Nejeschleba, zatáhl ho k brankové čáře, přesným centrem našel nabíhajícího J. Novotného, jeho hlavička skončila na břevně domácí branky a pro dobře postaveného P. Turka nebyl problém míč doklepnout hlavou do sítě 1 : 2.

Domácí se snažili o vyrovnání, snažili se prosadit nakopávanými míči. V 85. minutě se jim podařilo vyrovnat po centru ze strany, který naše obrana tečovala, A. Alessandro míč dotlačil za brankovou čáru 2 : 2. V závěru jsme si nerozhodný výsledek pohlídali, po poslední standartní situaci nás opět podržel svým zákrokem J. Šerák.

V penaltách jsme byli úspěšní 2 : 4, důležití vybojované dva body.

Sestava : Šerák, Nejeschleba, Blažíček, Macek, Špaček, Topol, Greguš, Král, Veleba, Němec, Novotný

Náhradníci : Turek, Ilušák, Trenkwitz, Chaloupka, Janovský, Jarovský , Pospíšil

Střídání :

69. Turek – Veleba

73. Jarovský – Král

88. Ilušák – Nejeschleba

Hodnocení soupeře:

Trenéra boleslavských dorostenců Martina Mrvíka zklamala nedisciplinovanost hráčů: „První poločas jsme byli lepším týmem. Bohužel jsme nevyužili tři jasné gólové šance. Druhý poločas se herně vyrovnal a byl velkým bojem. Vedli jsme krásnou brankou Davida Pecha, bohužel soupeř byl nebezpečný ze standardek, při nichž využil váhovou i výškovou převahu a dokázal vyrovnat, následně šel do vedení po naší individuální chybě. V závěru jsme si vytvořili velký tlak a podařilo se nám vyrovnat, ale nevyužili dvě velké šance ke vstřelení vítězného gólu. O nepříjemné bodové ztrátě rozhodla naše nedisciplinovanost na poslední třetině hřiště a impotence v zakončení. Získaný jeden bod je v našem postavení hodně málo.”