Po nepřesvědčivém výkonu v minulém kole na Kladně, kde ale mužstvo Meteoru vybojovalo díky přesnější střelbě pokutových kopů dva body, se svěřenci trenéra Fíčka v neděli dopoledne utkali v přímém souboji o druhé místo s mužstvem Baníku Souš. To, že zápasy s tímto soupeřem nejsou vůbec jednoduché ukazuje i fakt, že Meteor v nich naposledy bodoval po domácí výhře 2 : 0 v dubnu 2016. I když ani tentokrát nebyli domácí hráči horším týmem, opět i díky své mizerné produktivitě, už po sedmé v řadě přenechali všechny tři body svému soupeři.

V opatrně vedeném utkání byli hráči Meteoru aktivnější a během celého zápasu i nebezpečnější. Do první brankové příležitosti se dostal Ezeala, ale jeho střelecký pokus ze 4. minuty zlikvidoval brankář Pettik. O deset minut později naservíroval Dvořák z trestného kopu míč na hlavu Kostky, ale jeho pokus hlavou skončil opět jen v náruči brankáře hostů. A když ke kýženému úspěchu nevedla ani po přihrávce Duonga hlavička Frantla ze 44. minuty, šlo se do šaten za bezbrankového stavu.

Tak jak první poločas končil, ten druhý začínal. V 51. minutě pronikl po pravé straně Dvořák a poslal míč před branku hostů kam nabíhal Frantl, ale domácí kapitán na míč nedosáhl. V 56. minutě se k odraženému míči před pokutovým územím hostů dostal Slavata, ale jeho prudká střela branku minula. V 58. minutě se do první vážnější příležitosti dostali i hosté. Naštěstí pro domácí ani Glaser ani Pátek pozorného Tomu nepřekonali. Domácím zatrnulo ještě v 69. minutě kdy se po chybě ve středu hřiště v přesile řítili hráči Baníku na branku Tomy. V poslední chvíli ale zasáhl Rada a míč poslal do bezpečí. Domácí byli blízko ke vstřelení branky po dalším přesném centru Dvořáka, který v 77. minutě našel před brankou Pettika zcela volného Novotného. Míč z jeho hlavy ale pouze orazítkoval konstrukci branky Baníku Souš. Hosté se sice po většinu zápasu bránili, ale jak přibývaly minuty a vzhledem k stále otevřenému zápasu narůstala i jejich útočná aktivita. Zatím co domácí svých minimálně pět brankových příležitostí neproměnili, hostům stačily dvě aby aspoň jednu využili. V 83. minutě sice ještě Slavata dostal míč po centru Pátka ze svého pokutového území, ale po následné spolupráci Popelky a Nobsta se ten druhý nikým neatakován trefil tak, že z toho byl gól v domácí síti. 0 : 1. Ti se sice snažili v závěrečných minutách ještě aspoň o vyrovnání, ale velmi pozorně hrající obrana hostů to nepřipustila.

FK Meteor Praha VIII – FK Baník Souš 0 : 1(0 : 0)

Branky: 84. Nobst

R: Kožár O. – Šlapák F., Pálek O.

DS: Duchoň I.

ŽK: 2 – 1

FK Meteor Praha VIII

Toma – Sůra, Rada, Frohna, Slavata(86.Schulz) – Ezeala(71.Junek), Duong(74.Budějský), Frantl, Dvořák(86.Holeček) – Kostka, Novotný. Trenér: J. Fíček.

ps