Velmi těžké utkání jsme odehráli doma s Jabloncem. Ten má ve svém středu nejlepšího střelce soutěže (19 branek), na kterého jsme se, myslím, velmi dobře připravili. Jablonec se dostal do vedení po rohovém kopu, kdy jsme zaspali trestuhodně odražený míč. Do poločasu se nám ale podařilo vyrovnat, kdy využil nabídku “Zelíčka Knedlíček”. Tato spolupráce skončila brankou i dříve, ale pro ofsajd nebyla uznána. Nehráli jsme špatně ani dobře, chyběla nám dynamika, souboje a vše co nás s Teplicemi zdobilo.

Utkání rozhodla druhá branka, kterou nejdříve mohl několikrát vstřelit Tomáš Novotný, ale pak to byli také hosté, kteří dvakrát zahrozili, jednou zasáhl skvěle Šimon v bráně a podruhé nás zachránila tyč. Nakonec jsme to byli my, po stejné ose “Knedlíček” precizně zakončil. Poté již nás hosté neohrozili a my přidali další dvě branky.

Velmi cenné vítězství nad silným protivníkem. Vážíme si ho. Náš výkon byl pravděpodobně ovlivněn středečním fyzicky náročným utkáním. Utkání jsme však zvládli organizačně, plněním úkolů v defenzivě, kvalitními ofenzivními výpady a vůlí hráčů utkání zvládnout. Musíme zůstat pokorní, ve středu jsme měli částečně smůlu a dnes se nám to trochu vrátilo, kdy jsme “přežili” dvě šance soupeře za stavu 1:1. Daří se nám, zatím, napravovat selhání v Liberci, proto opět větší pochvalu nechám až po posledním utkání v Příbrami.

Hráči utkání: 1/ Kalhous, 2/ Zelenka, 3/ ostatní

FK Meteor VIII- FK Jablonec 4:1 (1:1)

Branky: Kalhous 2x, Liška, Novotný

Sestava: Jakoubek; Negru- Dvořák- Vlček- Soukup; Liška- Zelenka (77´Kubánek)-Butsko; Koffi (76´Kotrč)- Kalhous (77´Dlouhý)- Novotný (76´Popovič)