FC Zbrojovka Brno – FK Meteor Praha VIII 3:0 (2:0)

Sestava: Kalhous, Holub, Fodor, Matys, Jahoda, Navrátil, Lízálek, Bárta, Jankovský, Machovský, Vacík
Náhradníci: Valín, Klíma, Kasal, Barabáš, Kupka, Valenta
Komentář:
Do posedního zápasu podzimní sezóny jsme šli s cílem zkusit bodovat, jelikož naše série bez výhry je dlouhá a hrozivá. Zápas se hrál na velmi špatné umělé trávě a za silného větru, což také ovlivnilo kvalitu zápasu. Od začátku jsme se snažili o kombinační hru, ale brzdili nás časté nepřesnosti a ztráty. Bohužel jsme inkasaovali zas jako první ve 14′ minutě, kdy po pěkné přihrávce za obranu utekl hostujicí hráč a s přehledem nájezd proměnil. Hra byla celkem vyrovnaná, pouze s tím rozdílem, že domácí dokázali své akce dotáhnout až do koncovky.  Naše snaha končila většinou před pokutovým územím, svědčí o tom pouze tři střelecké pokusy za celý zápas, což je žalostně málo. Druhý gól jsme inkasovali přesně na konci druhého poločasu, což byla pro hřáče studená sprcha. O poločase jsme si řekli, že do druhého poločasu zkusíme vlétnou, hrát aktivně a zkusíme vstřelit kontaktní branku, ale bohužel jsme jako už po několikáté dostali branku hned ze začátku druhého poločasu v 52′ minutě. Poté ještě domácí neproměnili přísně nařízený pokutový kop, který chytil Kalhous. Poté se už zápas dohrál. Klukům nelze upřít snahu, ale chybí nám větší kvalita do útočné fáze. Tento půlrok nám ukázal, že nás přes zimu čeká spousta práce, ale věříme, že jaro bude lepší, jak bodově, tak i v některých případech herně.