15.kolo CLD U 19 sobota 16.11.2019 11 :45 Brno UMT

FK ZBROJOVKA BRNO – METEOR U 19 2 : 3 ( 1 : 3 )

Výhra v Brně

V posledním podzimním kole jsme se střetli na UMT s mužstvem Zbrojovky Brno. Do utkání jsme vstoupili aktivně, ve 3. minutě jsme se po pěkné kombinační akci M. Němce se zakončujícím P. Turkem ujali střelou z levé strany vápna na zadní tyč vedení 0 : 1. Dále se hrál vyrovnaný zápas, domácí vyrovnali po rozehrání ve středu hřiště, na kolmou přihrávku si naběhl domácí M. Ševčík, střelou na zadní tyč překonal J. Šeráka a vyrovnal na 1 : 1. Snažili jsme se o aktivní napadání rozehrávky domácích, snažili jsme se o rychlý přechod do útoku. Ve 26. minutě se po přihrávce P. Turka individuálně prosadil M. Němec, po průniku do vápna umístil svoji střelu na pravou zadní tyč a zvýšil na 1 : 2. Ve 32 minutě po trestném kopu M. Němce a výborném zákroku brněnského brankáře nebyl problém doklepnout míč do prázdné branky pro J. Blažíčka 1 : 3. Do konce poločasu jsme eliminovali hru domácích důrazným napadáním.

Ve druhém poločase domácí s výhodou silného větru odehráli poločas na naší polovině, vypracovali si několik příležitostí, ale chyběl jim ale klid v před finální a finální části. V těchto chvílích nás podržel J. Šerák, jeho zákrok proti střele domácího hráče do horného růžku naší branky byl velmi důležitý. V 53. minutě snížili po rohovém kopu zahraném na zadní tyč, kde se prosadil z nulového úhlu D. Kotásek. Nám nevyšli dvě standartní situace, hlavička V. Veleby skončila v rukavicích K Formánka, po skrumáži se neprosadil střelou z otočky A. Jarovský. Závěrečnému tlaku domácích jsme odolali a vezeme si důležité 3 body.

Sestava : Šerák, Nejeschleba, Blažíček, Macek, Špaček, Topol, Greguš, Král, Veleba, Němec, Turek

Náhradníci : Ilušák, Petrouš, Leitl, Chaloupka, Jarovský , Pospíšil

Střídání :

46. Ilušák – Nejeschleba

73. Jarovský – Turek

91.Petrouš – Němec

Hodnocení soupeře: trenéři Polách a Bubeníček

Dnes to byl náš nejhorší výkon v sezóně, zejména v první polovině bez agresivity a nasazení. Hráli jsme moc pohodlný fotbal. Soupeř ze tří střel na bránu třikrát skóroval a od začátku si šel více za vítězstvím. Ve druhé půli se hrálo vesměs na polovině soupeře, ovšem nám dnes zcela chyběla kvalita a ochota se porvat ve vápně, kde se zápasy rozhodují.”