Není to tak dlouho kdy naše mužstva přípravkami počínaje a dospělými konče uzavřela svými posledními soutěžními zápasy podzimní část fotbalové sezóny 2019/2020. Některá z nich byla úspěšnější, jiná méně. Pro všechna ale platí, že jsou teprve v polovině soutěže a že mají možnost stále se zlepšovat.

Muži se po polovině soutěže nachází tak jako i v minulém ročníku na třetí příčce. Paradoxně obě mužstva jak v loňském(trenér Tichai) tak i letošním ročníku(trenér Fíček) dosáhla v podzimní části shodně 8 vítězství, 3 remízy a 4 porážky. Rozdíl byl jen v tom, že Fíčkovi svěřenci ze tří remíz dvakrát v penaltovém rozstřelu zvítězili a jednou prohráli(zisk 5 bodů), zatímco jejich předchůdci to měli opačně a získali z těchto zápasů „jen“4 body. Tomu odpovídá i jejich celkový bodový zisk po podzimní části. V roce 2018 dosáhl tým v uvedeném období 28 bodů a skóre 19 : 13. V současném ročníku zatím získalo mužstvo trenéra Fíčka 29 bodů se skórem 26 : 19. I když se hráči stejně jako v minulém ročníku stále potýkají s proměňováním šancí, kterých si v zápasech vytvářejí poměrně dost, je zřetelné, že se produktivita hráčů a především útočníků zlepšila. Z 26 vstřelených branek jich totiž hned 17 vstřelilo útočné trio Kostka(8), Novotný(5) a Junek(4). Nebýt některých zbytečných ztrát a hlavně dvou těsných porážek doma, mohlo být postavení v tabulce po polovině soutěže ještě lepší. Nezbývá než věřit, že se mužstvo během zimní přestávky na jarní část soutěže připraví co možná nejlépe a pokusí se týmy před sebou(Č. Brod a Souš) ještě pozlobit.

Starší dorost U19 hrající 1. Celostátní dorosteneckou ligu si na to, že bojuje s 15 týmy jejichž kluby mají status profesionální, nevede vůbec špatně. Po prvních třech zápasech a krutých porážkách se Slavii(0 : 9), Pardubicemi(0 : 5) a Spartou(0 : 6) se svěřenci trenéra Kopače přece jen herně zvedli a po třech vítězstvích nad Zlínem, Č. Budějovicemi a Brnem si připsali ještě další čtyři body za penaltová vítězství po remízách doma s Opavou a v Ml. Boleslavi. Současných 13 bodů a 14 místo v tabulce(sestupují 15 a 16 tým) je stále drží v naději na záchranu v této prestižní soutěži. Vždyť od 12 příčky je nyní dělí pouze jeden bod.

Starší dorost U18 to v České lize dorostu nemá vůbec jednoduché. Mimo další 4 mužstva jejichž A týmy hrají Celostátní ligu nastupují ostatní jako např. Liberec, Jablonec, Teplice, Dukla s o rok staršími hráči což je samozřejmě znát. I tak jsme ale od tohoto mužstva očekávali výsledkově víc než je jejich dosavadní bilance.

Mladší dorost U17 nastupuje tak jako jejich kolegové z U19 k zápasům proti těm nejlepším mužstvům v ČR. Ač jejich zápasy nejsou žádným propadákem a minimálně s polovinou soupeřů odehráli vyrovnané souboje, výsledkově to zatím nevychází. Každopádně je účast v této soutěži jak pro hráče tak i jejich trenéry velkou školou a příležitostí získat pro svůj další růst cenné zkušenosti.

Mladší dorost U16 je na tom podobně. Pro mnohé hráče byl přechod ze žákovské kategorie do České ligy dorostu přece jen velký skok. I oni jako jejich starší kolegové(U18) hrají převážně proti o rok starším hráčům. První zkušenosti z dorostenecké kategorie mají trenéři i hráči po podzimu za sebou a tak budeme věřit, že jaro přinese nejen výsledkové ale i výkonnostní zlepšení.

Starší žáci U15 mají v České lize za poslední tři roky nejlepší vstup do soutěže. Zatímco po podzimu 2017 mělo toto mužstvo na svém kontě 9 bodů, v roce 2018 za stejné období to bylo už 13. No a letos jich prozatím vybojovali 18. Tento prozatímní bodový zisk a 8 místo v tabulce naznačují, že udržení se v této nejvyšší žákovské soutěži by tentokrát nemusel být až tak veliký problém. To však neznamená, že není co zlepšovat. Mužstvu by určitě prospělo na některých jeho postech kvalitní hráčské doplnění.

Starší žáci U14 zatím zůstávají za očekáváním. I když v téměř polovině zápasů odehrálo toto mužstvo se svými soupeři vyrovnané zápasy, tak jedno vítězství, dvě remízy a deset porážek není zrovna to s čím by se tato kategorie mohla chlubit.

Mladší žáci U13 a U12 si v České lize MŽ vedou poměrně dobře. Ti starší(U13) ztrácí z pátého místa pouhé tři body na třetí příčku. U jejich mladších kolegů(U12) je přece jen vidět, že jsou v této kategorii nováčky. I tak oba týmy svým postavením v tabulce, herním pojetím a pílí většiny hráčů naplňují předpoklady pro své další kvalitativní zlepšování.

Velmi dobře si počínaly během podzimní části i týmy hrající soutěže Pražského fotbalového svazu. Rezerva starších žáků s náskokem vede svoji skupinu 1. třídy a míří tak za vytouženým postupem do přeboru. Slušně si rovněž vedou i oba rezervní týmy mladších žáků, ale i družstva kategorie přípravek, která letos poprvé okusila elitní Šmicrovu skupinu. Vzpomenout je zapotřebí i mravenčí práci trenéra fotbalové školičky Václava Rendy, který již několik let úspěšně připravuje nové zájemce o tento u nás nejpopulárnější sport.

ps