Po nedávno skončené „Podzimní lize“, kterou FK Meteor pro děti narozené v roce 2013 a ml.(U7) každoročně pořádá se v sobotu 14. 12. dopoledne v hale TJ Spoje Praha Na Balkáně uskutečnil poslední turnaj této kategorie v letošním roce. Účastnila se jej mužstva Chodova, Střešovic, domácího Meteoru, FA Praha a Motorletu. Na hře všech zúčastněných fotbalových nadějí byl už tentokrát oproti jejich nedávných začátkům znát velký pokrok. Jejich snaha, zaujetí pro hru, pokusy o technické finty, ale i oslavy vstřelených branek, které jistě úspěšní střelci okoukali z televize mnohokrát ocenili potleskem diváci z řad rodičů a fanoušků. I když v těchto kláních nejsou výsledky tím nejdůležitějším, nechtělo žádné mužstvo dát svoji kůži zadarmo a bojovalo až do posledního hvizdu rozhodčího. Vítězem se nakonec stalo družstvo Chodova, ale pochvalu za snahu a bojovnost si zaslouží všichni. Podle získaných ohlasů lze konstatovat, že takových turnajů pro začínající fotbalisty by mělo být daleko více. Pro pořádající Meteor je potěšitelné, když se trenéři z jiných klubů ptají, kdy zase budou organizovat podobné akce. Je to každopádně velmi dobrá vizitka pro trenéry a vedoucí, kteří takovým akcím obětují nejen svůj volný čas. V tomto případě se to týká trenérů P. Žáčka, J. Pírka a vedoucí K. Osladilové, kteří se kromě svým týmům(U10 a U12) věnovali celý podzim také kategorii U7. Za to jim patří velký dík. Jen si přejme aby podobných příkladů obětavé práce pro svůj klub bylo víc.

ps