16.kolo CLD U 19 sobota 22.2. 2020 11:00 UMT TCM H.Počernice

SK SLAVIA PRAHA – FK METEOR PRAHA VIII U19 5 : 2 ( 3 : 1 )

Prohra v derby

Do zápasu jsme vstoupili s odhodláním prezentovat se lepší hrou než v úvodu podzimní sezóny. Začátek zápasu byl z naší strany opatrný, domácí byli silnější a měli lepší pohyb. V 16.minutě jsme dostali první branku, po centru z pravé strany se prosadil se hlavou na první tyči prosadil M. Jurásek 1 : 0. Hru jsme postupně vyrovnali, začala se nám dařit kombinační hra, ve 25. minutě jsme byli odměněni vyrovnávací brankou, hlavou se prosadil A. Trenkwitz 1: 1. Dále byl průběh zápasu vyrovnaný bez šancí na obou stranách s řadou nepřesností. Po chybě v rozehrávce jsme inkasovali druhou branku Z rychlého protiútoku se z hranice malého vápna prosadil J. Stárek 2 : 1. Ve 41. minutě domácí vybojovali míč před svým vápnem a M. Jurásek po sólu přes polovinu hřiště zvýšil na 3 : 1.

V poločase jsme si zdůraznili chyby a způsob hry. Ve 46. minutě po nedůrazném bránění a centru do vápna prosadil nekompromisně D. Alijagič a zvýšil na 4 : 1. Hru jsme vyrovnali a hráli vyrovnaný zápas, po jedné ze standartních situací jsme snížili v 70. minutě A.Trenkwizem na 4 : 2. V 79. minutě po ztrátě míče na polovině hřiště upravil po kombinační akci do otevřené obrany M. Šubert na konečných 5 : 2. Dále jsme se snažili s výsledkem něco udělat. Výsledkem byla nastřelená tyč J. Králem a břevno po rohovém kopu.

Závěrem : lze konstatovat že v takovém zápase je třeba, aby hráči hráli důsledně, důrazně a nebáli se hrát kombinačně, bohužel nás sráží hrubé individuální chyby, které jsme schopni vytvořit, potom nás soupeř vysoké kvality dokáže potrestat.

Sestava : Šerák, Nejeschleba, Blažíček, Macek, Špaček, Topol, Greguš, Král, Veleba, Němec, Trenkwitz

Náhradníci : Chlum, Petrouš, Polívka, Chaloupka, Janovský, Kalhous

Střídání :